6 vecí, na ktorých by ste rozhodne nemali šetriť!

matrac

Ak chcete byť zdraví a mať zdravé telo, nemali by ste šetriť sami na sebe a investovať do seba vo všetkých ohľadoch. Lacné predmety môžu byť totižto zlé nielen na pohľad, ale takisto môžu mať zlé následky pre vaše zdravie. Príkladom je lacný matrac, ktorý mlže veľmi jednoducho zničiť vašu chrbticu alebo pokaziť váš celkový postoj, ktorý je potom len veľmi ťažké napraviť. Dnes sme si pre vás pripravili článok o veciach, na ktorých by ste rozhodne nemali šetriť!

Dobrý matrac

Keď sme ten matrac už spomenuli vyššie, rozhodne by sme mali o ňom povedať niečo viac. Zle zvolený matriac môže byť dôvodom chronickej únavy a takisto mnohých iných problémov, ktoré následne môžete mať. Navyše, môže vám spôsobiť aj zlé držanie tela, ktoré sa len ťažko odnaučíte. Výrobcovia a takisto lekári odporúčajú vymeniť matrac každých osem rokov, pretože sa stáva príliš mäkkým a prehnutným, kedy nie je schopný správne podporovať prirodzenú polohu chrbtice v tvare S.

Výber správneho matracu nie je vôbec ťažké. Stačí, ak sa obrátite na človeka, ktorý sa tomu rozumie a pomôže vám. Pri výbere si niekoľkokrát na matrac ľahnite a vyskúšajte si ho.

Matrac Dream Catcher Dormeo.sk
Matrac Aloe Vera Plus Dormeo.sk

Termo oblečenie

Termo oblečenie vám pomôže nielen odvádzať prebytočný pot z tela a ochrániť vás tak pred prechladnutím počas zimy, ale takisto vám pomôže vyzerať lepšie. Termo prádlo je skvelou investíciou do vášho zdravia a krásy, a preto by ste mali do tohto oblečenia rozhodne investovať.

Najdôležitejšie je vybrať si správny materiál a takisto aj veľkosť, ktorá vám bude najlepšie sedieť. Veľkosť však priamo teplo neovplyvňuje.

mobil

Kryt na mobil

Ľudia okolo vás si všímajú, ako vyzerá váš mobil a práve preto by ste sa nemali snažiť šetriť na tomto príslušenstve. Okrem toho, je v súčasnosti na trhu k dispozícií široká škála telefónnych krytov. Avšak, aj ten najdrahší kryt nie je vždy úplne ten najlepší doplnok pre váš outfit, a preto si zadovážte hneď niekoľko, ktoré budete kombinovať.

Voda

Možno to znie vtipne, to je to v skutočnosti tak. Nie všade je dnes bezpečné piť vodu z vodovodu. Práve preto, ak sa u vás voda piť nedá, jednoducho si zadovážte balenú, na ktorej však rozhodne nešetrite. Inou variantou je napríklad kúpenie špeciálneho stroja, ktorý vám dokáže vodu prefiltrovať a zbaviť ju rôznych nevhodných čiastočiek, ktoré pre vás nie sú najlepšie.

Farbenie vlasov

Farbenie vlasov je zásah do vlasu, ktorý ho poškodí. Práve preto by ste na farbách a na celkovom farbení nemali nič šetriť a mali by ste sa nechať nafarbiť profesionálom v profesionálnom kaderníctve. V kaderníctve totižto získate naozaj kvalitnú starostlivosť, ktorú vaše vlasy potrebujú. Aj napriek tomu, že budú vlasy trochu poškodené, nikdy nebudú tak zničené, ako keby si ich farbíte doma.

Síce farbenie v kaderníctve vyjde často draho, určite sa to oplatí a uvidíte, že výsledok bude naozaj perfektný.

voda

Mejkap

Pri výbere mejkapu by ste mali mať na pamäti, že vám má zakryť menšie nedostatky, no má zanechať prirodzený "finish" na vašej pokožke. Mnoho ľudí si totižto kúpi lacný mejkap, ktorý zakryje nielen nedokonalosti, ale aj všetku prirodzenosť. Kvalitný základ na pleti spraví veľký rozdiel a okrem toho, že bude pleť vyzerať prirodzene, budete mať aj správnu farbu a tón pleti trafíte takmer perfektne.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

mikroprestávka

Mikroprestávky: Čo to je a aké benefity vám prinesú?

Udržať si rovnaký pracovný výkon počas celého dňa je nemožné. Po niekoľkých hodinách sústredenia sa začína človek cítiť únavu, kvôli ktorej sa môže...

pozeranie filmov

Najlepšie knihy, seriály a filmy roka 2022

Rok 2022 so sebou priniesol množstvo zaujímavých kníh a filmov, ktoré rozosmiali, potešili, prekvapili či dokonca spôsobili smútok. Niektoré ste...

plánovanie

Využite svoj deň naplno: 6 tipov, ako si ho správne naplánovať

Určite sa to stalo aj vám. Pozreli ste sa na hodinky a zrazu ste zistili, že je večer a vy ste nestihli ani polovicu toho, čo ste chceli. Ako je to...

filmy

6 nových filmov a seriálov, ktoré by vám v novembri nemali uniknúť

Dni sú čoraz kratšie a vy premýšľate, ako si vyplniť dlhé chladné večery? Zabudnite na prácu a užite si dobré filmové a seriálové snímky, ktoré si...