Ktorý model Lenovo notebookov je ten najlepší?

Lenovo sa radí medzi špecialistov na elektroniku so zameraním najmä na počítače a notebooky. Vo svojom portfóliu má skvelé modely, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Ak plánujete kúpu jedného aj vy, možno vám tento článok pomôže rozhodnúť sa.

Lenovo Yangtian M51

Tento model patrí medzi ľahšie notebooky, ktoré môžete hodiť do kabelky a presúvať z miesta na miesto. Má predinštalovaný Windows 10 a súčasťou jeho výbavy je procesor Intel Core i56200u a 2 GB grafická karta, ktorá zaisťuje plynulý chod. Pri používaní tak nedochádza k žiadnemu sekaniu alebo padaniu systému.

RAM pamäť poskytuje 4 GB a pamäť počítača dosahuje príjemných 500 GB. Ukladajte si naň všetky videá, dokumenty, fotografie, filmy či seriály.

Lenovo Zhaoyang K20Mur80

Ďalší model je malý a kompaktný. Poskytuje len 12,5 palcovú obrazovku, no nedajte sa zmiasť. Aj napriek menším rozmerom má procesor Intel Core i7 5500u. Nechýba ani SSD s kapacitou príjemných 256 GB. Na toto úložisko môžete uložiť desiatky dokumentov či osobných súborov.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05

V prípade, že patríte medzi milovníkov hrania hier, pri tomto modeli si prídete rozhodne na svoje. Na trhu sa predáva za príjemnú cenu - 920 €. Za to všetko, čo vám však poskytuje, sa doň rozhodne oplatí investovať. Šikovný herný notebook má ľahkú konštrukciu, no pritom pomerne veľké rozmery. Pri prenášaní z miesta na miesto by vám mohol robiť problémy. Displej má uhlopriečku až 15,6".

Vnútro notebooku tvoíá procesor AMD Ryzen 7 4800H a rýchly SSD disk s kapacitou až 512 GB. Samozrejmosťou je aj podsvietenie klávesnice a numerická časť. Písanie dokumentov či hranie hier je tak omnoho jednoduchšie.

Lenovo Legion 5-17IMH05H

Model Lenovo Legion 5-17IMH05H je zlatou strednou cestou pre každého, kto potrebuje výkonný notebook so štýlovým dizajnom. Vnútro tvorí šesťjadrový procesor, ktorý v kombinácií s grafikou NVIDIA RTX 2060 poskytuje ten najplynulejší chod. Samozrejmosťou je podsvietená klávesnica a numerická časť.

Ak hľadáte kompaktný notebook, pri Lenovo Legion 5-17IMH05H si na svoje neprídete. Má totižto veľký displej, ktorý má uhlopriečku až 17". Nechýba ani výkonné chladenie.

Lenovo ThinkPad X395

Lenovo ThinkPad X395 patrí k štýlovým menším notebookom. Jeho klávesnica neposkytuje numerickú časť a uhlopriečka je príjemných 13,3". O plynulosť chodu sa stará SSD úložisko s veľkosťou 512 GB a operačná pamäť s veľkosťou 16 GB. Nechýba podsvietená klávesnica, čítačka pamäťových kariet, čítačka odtlačkov prstov a operačný systém Windows.

Lenovo sa taktiež stará o bezpečnosť svojich používateľov. Preto vám pri tomto modeli poskytuje dedikovaný čip Trusted Platform Module, ktorý šifruje všetky vaše dáta.

Obľúbené série

Ak vás ani jeden zo spomenutých notebookov nezaujal, vyskúšajte jednu z týchto sérií. Určite si v nej nejaký nájdete:

  • Lenovo THINKPAD
  • E séria
  • S séria
  • X séria
  • X1 séria
  • L séria
  • Lenovo Legion

Zhrnutie

Lenovo patrí medzi veľmi obľúbené značky. Je známy svojou kvalitou, skvelými službami a príjemnými cenami. V prípade, že by ste mali o jeden z jeho notebookov záujem, rozhodne naň stavte. Kúpu neoľutujete.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: