Aká veľká je kapacita batérie iPad Pro?

iPad Pro patrí medzi veľmi obľúbené tablety s vysokým výkonom a štýlovým dizajnom. Disponuje taktiež veľkou batériou, ktorá má, podľa spoločnosti Apple, prekonať mnohé iné tablety či dokonca notebooky. My sme sa na batériu pozreli lepšie a okrem výdrže sme zistili aj to, ako dlho sa iPad Pro nabíja.

Batéria je iná, no výdrž zostáva

Aj keď je iPad Pro vybavený silnejšou batériou ako jeho predchodcovia, má omnoho väčšiu obrazovku, ktorá spôsobuje to, že batéria má stále rovnakú výdrž. Na výdrž pôsobí taktiež samotný výkonný čip a vysoké rozlíšenie displeja.

To znamená, že Apple vložil do iPadu Pro vysoko kapacitnú batériu na to, aby dokázala poháňať zariadenie po rovnakú dobu, akú sme zvyknutí aj pri iných iPadoch.

Kapacita batérie

Kapacita batérie iPadu Pro by mala byť približne 10307 mAh. Bohužiaľ, tento údaj nie je presný. Zozbieraný je odborníkmi na elektroniku. Značka Apple totižto neuvádza kapacitu batérií svojich zariadení. Jedinú informáciu, ktorú poskytuje, je dĺžka výdrže v hodinách.

Táto špecifikácia však nemôže byť uplatnená za každých okolností. Ak Apple tvrdí, že vám MacBook vydrží 17 hodín, pri vašom používaní môže vydržať o niekoľko hodín menej alebo viac. Všetko záleží od toho, čo na notebooku robíte a ako ho používate.

Ako dlho trvá nabitie iPadu Pro?

V balení s iPadom Pro získate 12 W adaptér. Pomocou neho tvrá úplne nabitie, z 0 % na 100 %, približne 4 a pol hodiny. Samozrejme, všetko závisí aj na iných faktoroch, ako napríklad stabilita elektrickej energie. Večer vám môže nabíjanie trvať dlhšie.

Nabíjanie po dobu štyri a pol hodiny je pre mnohých úplne bežné. Ak nechávate nabíjať iPad cez noc alebo počas toho, ako ste v práci, asi vám to vadiť nebude. Na druhej strane, v prípade, keď potrebujete, aby bol iPad nabitý a odcádzate z domu, štyri hodiny sú dlhá doba. So sebou si v takomto prípade musíte vziať powerbanku.

Aká je výdrž batérie?

Výdrž batérie je podľa Apple 10 hodín. Pri bežnom používaní, to znamená s aktívnym pripojením na Wi-Fi a zapnutým Bluetooth, pri surfovaní na internete, by vám zariadenie malo takúto dobu skutočne vydržať. Ak však používate rôzne programy alebo sledujete filmy, je viac ako možné, že iPad budete musieť nabíjať častejšie.

Zhrnutie

iPad Pro je skvelým pomocníkom pre každého, kto má rád tablety. Pomocou štýlovej klávesnice sa dá veľmi jednoducho zmeniť na notebook. Píšte dokumenty, surfujte po internete a chatujte s priateľmi. Užite si dlhú výdrž batérie iPadu Pro.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: