Čo robiť keď sa iPhone nedá zapnúť?

Mobilné telefóny spravidla nevypíname. Uzamykáme ich, aby displej nemusel neustále svietiť a ochránili sme svoje údaje pred zneužitím. Občas sa však stane, že vypnú samé. Môže to byť kvôli príliš nízkym alebo vysokým teplotám. Prípadne kvôli tomu, že sa úplne vybili. Čo však robiť v prípade, že sa váš iPhone nechce vôbec zapnúť?

Máte niekoľko možností

Ak ste sa dostali do situácie, kedy sa mobil nechce zapnúť, a neviete čo s tým robiť, máte tri možnosti / metódy. O každej si povieme niečo viac. Jedna z nich by vášmu telefónu mohla pomôcť.

Metóda č. 1

V prípade, že sa mobil vypol kvôli nedostatku batérie a nejde zapnúť, je potrebné pripojiť ho k elektrickej energii a počkať aspoň 10 - 15 minút. iPhone sú vyrobené tak, že po úplnom vybití sa batéria uzamkne, aby sa nemohla poškodiť. Musíte jej dať čas, kým sa obnoví a pustí vás do rozhrania telefónu.

Myslite však na to, že úplne vybitie batérie nie je dobré. Ničí ju to a oslabuje. Snažte sa, aby jej hodnota neklesla pod 20 %.

Metóda č. 2

Ak sa mobil nechce zapnúť ani po niekoľkých minútach na nabíjačke, počkajte ešte nejaký čas. Na displeji by mala byť zobrazená batéria. Po približne polhodine mobil odpojte a vyskúšajte ho zapnúť. Batéria iPhone sa odblokuje vždy po 5 %. Ak je teda mobil nabitý na viac ako 5 %, mal by sa dať zapnúť.

Metóda č. 3

Zapínanie iPhonov môže niekedy trvať dlhšie. Preto buďte trpezliví. Postup opakujte niekoľkokrát. Ak by sa mobil nezapol, máte dve možnosti. Buď ho celý zresetovať alebo ho odniesť do opravy, kde pravdepodobne spravia to isté.

Zhrnutie

Mobilné telefóny od Apple patria medzi tie najlepšie na trhu. Občas sa však stáva, že pochybia. Ak sa vám mobil nedá zapnúť a nepomohla ani jedna rada od nás, najlepšie spravíte, ak zájdete za odborníkom.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: