Ako pripojiť viacero monitorov k notebooku?

Vedieť, ako pripojiť viacero monitorov k notebooku, vám pomôže v mnohých situáciách. Nie vždy totižto stačí menšia obrazovka, ktorú prenosný počítač poskytuje. Využite jeden z týchto troch tipov.

Pripojenie cez HMI, Displayport alebo VGA

Ak máte štandardný počítačový monitor, jednoducho ho pripojte k prenosnému počítaču cez port HDMI, port displeja alebo port VGA.

 1. Pripojte monitor k portu HDMI, Display Port alebo VGA na notebooku.
 2. Na väčšine notebookoch použite tlačidlá „Fn“ a „F“, aby ste nastavili použitie druhého monitora.
 3. To vám umožní rozšíriť plochu alebo premietnuť obraz z notebooku na monitor. Môžete sa tiež rozhodnúť, či použiť iba jednu alebo dve obrazovky.
 4. Ak váš notebook podporuje viac externých monitorov, pozrite si príručku k nemu. Väčšina zariadení to nedokáže, aj keď majú dve pripojenia.
 5. Okrem toho existujú monitory, ako je Asus MB168B +, ktoré sa pripájajú cez USB slot.
 6. Súčasná prevádzka dvoch obrazoviek prostredníctvom rozhrania VGA, HDMI alebo USB funguje s väčšinou prenosných počítačov bez problémov.

Pripojenie cez dokovaciu stanicu

Ako alternatívu k vlastným pripojeniam môžete externý monitor pripojiť k dokovacej stanici. Majitelia MacBookov sa môžu tešiť obzvlášť veľkému výberu. Ak nie ste používateľom Apple notebookov, netreba sa báť. Na internete nájdete mnoho dokovacích staníc aj pre notebooky od iných výrobcov.

V tomto pripojení sa stačí držať pokynov, ktoré dostanete k dokovacej stanici.

Pripojenie tabletu k notebooku

V tomto prípade hrá notebook úlohu monitoru.

 1. Stiahnite si aplikáciu „iDisplay“ do systému Windows alebo Mac a nainštalujte program.
 2. Potom nainštalujte aplikáciu pre svoj iPad alebo tablet Android.
 3. V prípade verzie pre iPad musia byť váš laptop a iPad pripojené k rovnakej sieti WLAN. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať IP adresu vášho počítača Mac v aplikácii.
 4. Váš tablet s Androidom sa dá pripojiť aj bez WLAN. Svoje zariadenie môžete k prenosnému počítaču pripojiť aj pomocou kábla USB. To je užitočné najmä vtedy, keď ste na cestách a nie je k dispozícii žiadna sieť WLAN.
 5. Teraz môžete svoj tablet nakonfigurovať ako monitor.

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: