Čo znamená označenie 5ATM?

Niektorí ľudia môžu zistiť, že väčšina inteligentných hodiniek alebo inteligentných náramkov na trhu podporuje hydroizoláciu 5ATM. Sú to prístroje, ako napríklad Apple Watch, HUAWEI Watch GT 2, Xiaomi Mi Band 4, Honor Band 5 atď. Čo však znamená odolnosť proti vode 5 ATM? Môže to pomôcť pri nosení počas plávania? Prečítajte si ďalej a zistite odpoveď.

Čo znamená odolnosť voči vode 5ATM?

vodotesnosť inteligentných hodiniek alebo inteligentných pásiem sa v skutočnosti meria v statickom alebo nehybnom stave. "Atmosféra" je množstvo tlaku, ktorému hodinky môžu odolať. 5ATM odoláva tlakom ekvivalentným asi 50 metrom alebo 164 ft pod vodou.

Je dôležité si uvedomiť, že ide o mieru tlaku, nie o hĺbku. 5ATM neznamená, že hodinky môžu byť použité na potápanie do hĺbky 50 metrov. Preto v súčasnosti väčšina inteligentných zariadení na fitness a inteligentných športových hodiniek nepodporuje potápanie, ale podporuje plávanie. Dokonca aj niektoré inteligentné náramky môžu poskytovať profesionálne funkcie detekcie plávania a rozpoznávania mŕtvice. Rovnako ako Honor Band 4, HUAWEI Watch GT2 a tak ďalej.

Hodinky sa dajú použiť na činnosti v plytkých vodách, ako je plávanie v bazéne alebo oceáne. Nemôžu sa použiť, keď sa potápate vo vode.

Práve preto je dôležité vedieť, aké zariadenia si kupujete. Keď chcete hodinky na plávanie, stavte na také, ktoré majú označenie 5ATM. Také sú vhodné ako na plávanie v sladkej, tak aj v slanej vode.

Naopak, ak chcete hodinky alebo náramok na potápanie, jednoducho stavte na výrobky, ktoré sú vhodné aj na potápanie. Pred kúpou si to vždy presne overte.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: