Ako zachrániť svoje bluetooth slúchadlá zničené od vody?

Bluetooth slúchadlá sú v dnešnej dobe úplne bežnou vecou, ktorú používame. Vďaka tomu, že nemajú káble, sa veľmi jednoducho používajú a sú veľmi praktické. Vhodné sú ako na bežné nosenie, tak aj na cvičenie alebo na cestovanie. Čo však robiť, keď sa vaše bluetooth slúchadlá dostanú do kontaktu s vodou?

Ako opraviť poškodené slúchadlá?

Aj napriek tomu, že bluetooth slúchadlá sú veľmi praktické, majú jednu nevýhodu. Väčšina nie je vodeodolná. A práve preto, ak sa vám stalo, že sa slúchadlá dostali do kontaktu s vodou, máme pre vás návod, ako ich opraviť.

  1. Ak vám slúchadlá padli do vody spolu s krabičkou, v ktorej sú a nabíjajú sa, je dôležité vytiahnuť ich a tak ako samotné slúchadlá, aj krabičku utrieť. Najlepšie urobíte, ak stavíte na niečo, čo je zo savého materiálu. Vody sa tak zbavíte omnoho rýchlejšie a efektívnejšie.
  2. Následne výrobok dajte na dobre vetrané miesto. Vyhýbajte sa sušeniu s fénom. Teplý vzduch by ich mohol poškodiť. Slúchadlá však rozhodne nedávajte do nabíjacej krabičky.
  3. Po pár hodinách vložte ako slúchadlá, tak aj krabičku do vrecka, do ktorého dáte aj niečo, čo saje vodu. Napríklad ryža. Na trhu nájdete aj rôzne výrobky, ktoré pracujú ako vysušovadlo a postarajú sa o vaše slúchadlá.
  4. Slúchadlá by už následne mali pracovať dobre.
  5. Ak sa stane, že slúchadlá dobre nepracujú, rozhodne ich vezmite odborníkovi, ktorý sa vám na to pozrie.

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: