Powerbanky sú skvelým pomocníkom najmä na cestách. Predstavujú zdroj energie pre mobily, tablety či dokonca počítače. Pri ich výbere je potrebné dbať na to, akú veľkosť majú. Od tej totižto závisí, koľko energie vám poskytnú a aké zariadenie dobijú. Premýšľate, že by ste si nejakú novú kúpili? V tom prípade ste na správnom mieste. Máme pre vás výber najlepších powerbaniek na rok 2021.
Pred samotnou kúpou je potrebné zvážiť rovno tri parametre. Tými sú:
Množstvo kvalitných powerbaniek dnes nájdete za príjemné ceny. Niektoré však stoja desiatky eur, a preto je dobré zadať si určitý rozpočet, v ktorom sa budete pohybovať.
Výkon ovplyvňuje najmä to, čo chcete nabíjať. Mnohí si powerbanky kupujú kvôli mobilným telefónom. Ak patríte do tejto skupiny, zariadenie ho nemusí mať príliš vysoký. Batérie mobilu nie sú tak veľké, ako napríklad batérie tabletu alebo notebooku.
Ak ste však v situácii, kedy potrebujete nabiť práve počítač alebo tablet, powerbanka by mala byť výkonnejšia. Spravidla platí, čím vyšší výkon, tým vyššia cena. Nezabpdajte na to.
A posledným parametrom sú rozmery. Tie ovplyvňujú to, ako sa vám bude powerbanka prenášať z miesta na miesto. Na pravidelné nosenie by ste si mali vyberať menší typ. Bohužiaľ, s menšími rozmermi sa často spája aj nižší výkon.
Jednotlivé prevedenia externých nabíjačiek by ste si preto mali dobre porovnať. Zistiť, ktorý typ je pre vás vhodný. Vyhnite sa nakupovaniu na poslednú chvíľu. Nemuseli by ste vybrať dostatočne výkonný alebo kvalitný produkt.
Potrebujete pri výbere poradiť? Pozrite si zoznam najlepších powerbaniek na rok 2021, ktoré sme rozdelili do prehľadných kategórií.
Prvou kategóriou sú powerbanky podľa kapacity. Vyberáme tie najvýkonnejšie a najkvalitnejšie. Vhodné sú na nabitie väčších zariadení. Ak potrebujete nabíjať len mobil, boli by vám zbytočné. Spravidla majú vyššiu hmotnosť a väčšie rozmery.
Ak hľadáte prenosnú, vysokokapacitnú externú nabíjačku práve ste ju našli. iMuto ponúka kapacitu neuveriteľných 20 000 mAh, ktorá je schopná nabiť menšie aj väčšie zariadenia. Klasické smartfóny nabije až štyrikrát po sebe.
Výhodou iMuto je najmä to, že ukazuje zostatkovú energiu. To znamená, že viete, či ju máte dobiť alebo vám na cestu ešte vydrží. Nevýhodou sú rozmery. Telo powerbanky je väčšie a hmotnosť vyššia.
Výhody:
Nevýhody:
Anker je obľúbenou a známou značkou najmä v zahraničí. Jej produkty však nájdete aj na našom trhu. Charakteristická je kvalitnými produktmi, v rámci ktorých nájdete aj powerbanky. Anker PowerCore vám poskytuje neuveriteľných 20 100 mAh, ktoré bezproblémov nabijú veľký notebook aj malý smartfón.
Nabíjačka sa používa veľmi jednoducho a zariadenie nabíja rýchlo. Pri svojej práci sa mierne zahrieva, no teplota nepresahuje bežný štandard. Vysokorýchlostné nabíjanie, ktoré poskytuje, však nie je vhodné pre úplne všetky zariadenia. Využiť ho môžete pri tých, ktoré majú technológiu PowerIQ a VoltageBoost.
Výhody:
Nevýhody:
RAVPower 20 000 mAh sa veľmi nelíši od dvoch spomenutých powerbaniek. Má skvelú kapacitu a príjemnú cenu. Dokonca, patrí k najlacnejším v našom zozname.
Nabíjačka má dva porty, vďaka ktorým môžete na jedenkrát nabíjať až dve zariadenia. Má dostatočnú kapacitu na to, aby nabila mobilný telefón aj tablet. Je ľahšia, ako predošlé modely, a zmestí sa aj do menšej kabelky.
Výhody:
Nevýhody:
Ak patríte k milovníkom produktov Apple, Morphie Powerstation all-in-one je pre vás ako stvorená. Má zabudovanú magnetickú nabíjačku pre vaše Apple Watch. Nechýba jej ani možnosť bezdrôtového nabíjania pre iPhone alebo AirPods. A samozrejmosťou je USB-C na bežné nabíjanie iného smartfónu.
Na jedenkrát môžete nabíjať až štyri zariadenia. Batéria má totižto kapacitu neuveriteľných 80 000 mAh. Celý proces nabíjania je rýchly. Za necelých 30 minút máte batériu iPhone nabitú na 50 %. Jediným problémom, s ktorým sa pri tejto powerbanke stretnete, je vysoká cena.
Výhody:
Nevýhody:
Táto powerbanka má dva porty, vďaka ktorým môžete nabíjať mobil a tablet súčasne. Disponuje taktiež kontrolkou, ktorá vám ukazuje, koľko energie ešte zostáva, a či by ste ju nemali nabiť. Kontrolka je síce celkom štandardná funkcia, no nie všetky ju v dnešnej dobe majú.
Veľký a masívny dizajn nemusí byť vhodný pre každého. Na trhu nájdete aj menšie powebanky, ktoré majú rovnaký výkon. Ak však nad Aukey rozmýšľate, rozhodne do nej choďte. Za cenu od 33 € vyššie sa rozhodne oplatí.
Výhody:
Nevýhody:
Ako už z názvu vyplýva, RAVPower Universal Power Bank Travel Charger je vhodná aj na cestovanie. Vďaka svojmu vysokému výkonu dokáže nabiť mobil aj notebook. Je vybavená USB-C a klasickými USB výstupmi. Nechýba jej ani výstup striedavého prúdu.
Srdce powerbanky tvorí batéria s kapacitou 20 100 mAh, ktorá sa stará o to, aby mobil nabila niekoľkokrát za sebou. Samozrejme, počet nabití sa odvíja od vášho smartfónu.
Výhody:
Nevýhody:
Powerbanka obľúbenej značky Mophie vám poskytuje drôtové aj bezdrôtové nabíjanie. Vďaka dvom výstupom môžete nabiť dve zariadenia naraz.
V prípade, že bezdrôtové nabíjanie nepoužívate, na výber máte Lightning alebo USB-C. Nabíjačka je tak určená skôr pre Apple zariadenia. Nemá však problém nabiť ani Android. Ak však doma zariadenie od Apple nemáte, poobzerajte sa po inej powerbanke.
Tento model má okrem vysokej ceny ešte jednu nevýhodu. Na rozdiel od iných spomenutých powerbaniek má kapacitu len 10 000 mAh. Robustný produkt s hmotnosťou 280 g síce skvelo konkuruje iným modelom, no rozhodne nie je najlepší.
Výhody:
Nevýhody:
Prvú kategóriu uzatvoríme najsilnejšou a najvýkonnejšou powerbankou na rok 2021. MAXOAK má neuveriteľných 50 000 mAh a portov, ktoré vám poskytujú úplnú slobodu v tom, čo robíte. Nabíjajte notebook, tablet alebo mobilné telefóny. Powerbanke nerobí problém nič.
Najväčšou nevýhodou tohto modelu je vysoká hmotnosť a väčšie rozmery. Pri kapacite 50 000 mAh s tým však musíte počítať. Rovnako tak musíte počítať aj s vyššou cenou, ktorá začína na 120 €.
Výhody:
Nevýhody:
Powerbanky sú na to, aby sme ich so sebou mohli vziať kamkoľvek ideme. Ak pravidelne cestujete a potrebujete mať pri sebe malú, no pritom výkonnú externú nabíjačku, vyberajte si z tejto kategórie. Do nej sme vyberali výkonné modely na základe rozmerov.
Nakupujte kvalitné powerbanky na Alza.sk so zľavou v hodnote viac ako 40 %!
Spoločnosť Xiaomi patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré predávajú okrem mobilných telefónov aj powerbanky. Model Xiaomi 10 000 mAh Power Bank Pro sa radí medzi tie najlepšie na rok 2021. Má veľkú kapacitu, štýlový dizajn a nízku hmotnosť.
Aj napriek tomu, že neposkytuje výkon na to, aby nabila notebook, používatelia ňou pokojne nabijú dva smartfóny. Má dva vstupy, ktoré umožňujú simultánne nabíjanie. Nechýba možnosť USB aj USB-C.
Výhody:
Nevýhody:
S kapacitou 10 400 mAh vás powerbanka Veho Pebble P1 Pro príjemne prekvapí. Disponuje taktiež technológiou rýchleho nabíjania a nechýbajú jej USB-C vstupy. Pebble P1 Pro sa považuje za jednu z najlepších powerbaniek na trhu. Jej štýlový dizajn vás upúta hneď na prvý pohľad. Samozrejmosťou sú aj príjemné rozmery a pomerne nízka hmotnosť.
Kapacita 10 400 mAh predstavuje schopnosť nabiť väčšinu smartfónov minimálne dvakrát. Powerbanku si tak pokojne vezmite na cesty, výlety či dovolenky.
Výhody:
Nevýhody:
Poweradd Pilot 2GS 10 000 mAh je skvelá, prenosná a tenká nabíjačka, ktorá patrí k tým najlacnejším v našom zozname. Má skvelú kapacitu 10 000 mAh a štýlový dizajn. Zmestí sa takmer všade. Pokojne ju noste v kabelke alebo v kufri.
Na prvý pohľad sa zdá nabíjačka kompaktná, no jej hmotnosť vás môže mierne sklamať. Ak vám to však neprekáža, je pre vás ako stvorená. Na nabíjanie ponúka dva porty.
Výhody:
Nevýhody:
Jednu zo skvelých powerbaniek od Anker sme predstavili už vyššie. Tento prenosný, štíhly a hlavne štýlový model sa však zapáči najmä tým, ktorí hľadajú kompaktného spoločníka. Jej hmotnosť predstavuje len 209 gramov a hrúbka 1,5 cm. To znamená, že ju môžete mať pri sebe neustále. V kabelke aj v kufri.
Kapacita powerbanky predstavuje 10 000 mAh. Ide o klasikú kapacitu, ktorá je pri takýchto modeloch úplne bežná. Nechýba jej možnosť rýchleho nabíjania a dva porty.
Výhody:
Nevýhody:
Nakupovanie powerbaniek môže byť pre mnohých náročné. Vyberať by ste si však mali podľa troch základných parametrov, ktorými sú cena, výkon a rozmery. Tie vám dopredu povedia, či je nabíjačka pre vás vhodná alebo by ste mali hľadať ďalej. Ak chcete staviť na tie najlepšie modely, prezrite si náš zoznam.
zdroj: techradar.com
Pred kúpou powerbanky je potrebné zvážiť tri parametre: cenu, výkon a rozmery a hmotnosť. Cena ovplyvňuje váš rozpočet, výkon zohľadňuje typ zariadenia, ktoré chcete nabíjať (mobil, tablet alebo notebook), a rozmery a hmotnosť ovplyvňujú pohodlie prenášania powerbanky z miesta na miesto.
V roku 2021 patria medzi najlepšie powerbanky s vysokou kapacitou iMuto 20 000 mAh, Anker PowerCore 20 100 mAh a RAVPower 20 000 mAh. Tieto powerbanky sú vhodné na nabitie väčších zariadení, majú vysokú kapacitu a ponúkajú rôzne výhody a nevýhody, ako sú napríklad rôzne rozmery a hmotnosť, počet vstupov alebo technológie rýchleho nabíjania.
Morphie Powerstation all-in-one je vhodná pre milovníkov produktov Apple. Má štyri porty, kapacitu 8 000 mAh, bezdrôtové nabíjanie a USB-C. Táto powerbanka je navrhnutá tak, aby bola kompatibilná so zariadeniami Apple, ako sú iPhone, iPad alebo MacBook.
Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...
Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...
Popularita inteligentných hodiniek každým rokom stúpa. Niet sa však čomu čudovať. Tieto praktické a spravidla menšie zariadenia dokážu zobrazovať...
Apple má vo svojej ponuke viacero iPadov, pričom všetky delí do dvoch základných skupín – Pro a Air. Modely Pro boli v minulosti charakteristické...