Najlepšie bezdrôtové myši: Do ktorej investovať?

Magic Mouse 2

Vynechajte káble a zaobstarajte si najlepšiu myš, akú rok 2022 ponúka. Už dávno nemusíte byť pripojení k počítaču káblom. Dnešné bezdrôtové modely majú množstvo skvelých funkcií, vďaka ktorým sa radia k tým najobľúbenejším na trhu. Nehovoriac o tom, že sú rovnako spoľahlivé, presné a rýchle ako všetky ich káblové náprotivky.

Ak bude súčasťou vášho počítača aj bezdrôtová klávesnica, káblov sa môžete zbaviť úplne, čím získate nielen oveľa vyššiu praktickosť, ale tiež čistejšiu a minimálnejšiu zostavu. S najlepšími bezdrôtovými myšami sa spája množstvo výhod. Samozrejme, poskytnú vám vynikajúci výkon, pohodlie a odolnosť, nehovoriac o stabilnom pripojení, fantastickej výdrži batérie a dlhom rozsahu použitia. Získate však aj benefit prenosnosti, ktorý káblové myši nemajú. Nehovoriac o tom, že niektoré z nich využívajú nabíjanie Qi.

Rozhodli ste sa, že do bezdrôtového zariadenia investujete? V tom prípade ste na správnom mieste. Veľmi radi vám so všetkým pomôžeme. V dnešnom článku sme zhromaždili najlepšie modely, s ktorými sa v súčasnosti stretnete na trhu. A verte, že ich je veľké množstvo, takže máte skutočne z čoho vyberať.

biela myš

Razer Pro Click

DPI: 16,000
Rozhranie: Bluetooth
Tlačidlá: 8
Ergonómia: Pre pravákov
Vlastnosti: možnosť pripojenia až k štyrom zariadeniam, 8 programovateľných tlačidiel, 5G optický senzor

Prečo si vyberať priemer, keď môžete mať myš na produktivitu, ktorá je úžasná, bohatá na funkcie a mimoriadne funkčná? Či už striháte video, alebo pracujete v oblasti grafického dizajnu, toto je najlepšia bezdrôtová myš, ktorá má k dispozícii 8 plne programovateľných tlačidiel. Spoločnosť Razer jej tiež dáva neuveriteľných 16 000 DPI pre čo najplynulejšiu a najrýchlejšiu prácu a pridáva aj multifunkčné pripojenie, pretože vie, že potrebujete multitaskingový stroj, ktorý dokáže robiť niekoľko vecí naraz. A, samozrejme, netreba zabúdať ani na nádherný a elegantný výzor v bielej farbe so sivými detailmi.

Razer Basilisk X Hyperspeed

DPI: 16,000
Rozhranie: 2.4 GHz Dongle a Bluetooth
Tlačidlá: 6
Ergonómia: Pre pravákov
Rozmery: 130 x 60 x 42 mm
Váha: 83 gramov (bez batérie)

Razer Basilisk X Hyperspeed, ktorá poskytuje špičkový bezdrôtový herný výkon s pôsobivou presnosťou a odozvou, je bezpochyby najlepšou bezdrôtovou myšou, akú sme doteraz testovali. Na rozdiel od svojich káblových náprotivkov musia bezdrôtové herné myši zaškrtnúť niekoľko ďalších vecí, aby boli skutočne dobré. A to konkrétne výdrž batérie, prijateľnú cenu a spoľahlivé pripojenie. Netreba sa však ničoho báť. V týchto oblastiach model Razer tiež exceluje. Napríklad, na jednu batériu AA dokáže fungovať až 450 hodín. A hoci možno nejde o najlacnejšiu možnosť, je určite viac než rozumná pre každého, kto to s hraním myslí vážne.

Logitech MX Master 3

DPI: 4 000
Rozhranie: USB prijímač a Bluetooth
Tlačidlá: 7
Ergonómia: Pre pravákov
Rozmery: 124.9 x 84.3 x 51 mm
Váha: 141 gramov

Pokračovanie Logitech MX Master 2S využíva najlepšie vlastnosti tejto myši a vylepšuje ich. Ak máte starší model už niekoľko rokov, upgrade sa vám rozhodne zíde.

Logitech MX Master 3 vám pomôže uľahčiť prácu bez ohľadu na to, či máte práve niekoľko otvorených kariet v prehliadači, alebo niečo upravujete v Photoshop Lightroom. Myš je trochu drahšia, ale zároveň sa oplatí vzhľadom na prebytok funkcií – od 7 tlačidiel a ovládačov až po 70-dňovú výdrž batérie pri plnom nabití, možnosti pripojenia k 3 zariadeniam a koliesko MagSpeed Smartshift. Navyše je myš Logitech MX Master 3 aj 5× presnejšia ako bežný model.

farebná myš

Corsair Dark Core RGB Pro

DPI: 18 000
Rozhranie: 2.4GHz SlipStream, Bluetooth, USB wired
Tlačidlá: 8
Ergonómia: Pre pravákov
Rozmery: 127 x 89 x 43.2mm
Váha: 133 gramov

Rýchlosť, všestrannosť a výkon boli na vrchole zoznamu, keď spoločnosť Corsair navrhovala Corsair Dark Core RGB Pro. Táto bezdrôtová myš patrí medzi najlepšie herné myši, ktoré sme zatiaľ testovali v roku 2022, a drží krok so svojimi špičkovými káblovými kolegami vďaka extrémne nízkej latencii, ergonómii, presnosti a dokonca aj rozsahu pripojenia. Na svojom konte má aj pomerne veľa šikovných funkcií vrátane prepínateľného bočného úchopu, priehradky pre bezdrôtový prijímač USB a troch rôznych režimov pripojenia, takže si ju môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv.

Razer Basilisk Ultimate

DPI: 20 000
Rozhranie: 2.4 GHz dongle and 6-foot Speedflex cable
Tlačidlá: 11
Ergonómia: Pre pravákov
Rozmery: 130 x 60 x 42 mm
Váha: 107 gramov

Jednoducho povedané, Razer Basilisk Ultimate toho dokáže veľa a robí všetko dobre. Ide o serióznu bezdrôtovú hernú myš so špičkovým výkonom a vynikajúcou výdržou batérie. Viete sa s ňou však aj baviť, a to vďaka zábavnému malému nabíjaciemu podstavcu, ktorý, povedzme si to na rovinu, ju robí oveľa coolovejšou, než je, a množstvu ďalších extra funkcií, ako je 14 prispôsobiteľných zón osvetlenia, pokročilé prispôsobenie vzdialenosti Lift-off/Landing a prispôsobiteľný odpor rolovacieho kolieska. Za to všetko však musíte zaplatiť vysokú cenu. Ale, ak vám to nerobí problém, určite sa oplatí priplatiť si.

Apple Magic Mouse 2

DPI: 1 300
Rozhranie: Bluetooth
Tlačidlá: Multitouch
Ergonómia: Pre pravákov aj ľavákov
Rozmery: 113,5 x 57,1 x 21,6 mm
Váha: 99 gramov

Magic Mouse 2 od spoločnosti Apple síce nie je dokonalá, pretože ju nemôžete nabíjať a súčasne používať, ale stále je to vynikajúca bezdrôtová myš s čistým dizajnom bez tlačidiel, viacdotykovým ovládaním a elegantným estetickým vzhľadom. Dodáva sa v dvoch farbách – Space Gray a Silver, takže si ju viete prispôsobiť podľa svojho zariadenia. Veľkou výhodou je, že disponuje viacdotykovou funkciou, ktorá láka mnohých, pretože umožňuje vykonávať funkcie podobné trackpadu, ako je posúvanie prstom a rolovanie.

Ak investujete do ekosystému macOS, Magic Mouse 2 je pre vás najlepším riešením. Navyše je tenká a ľahká ako MacBooky Apple, takže ak ste na cestách, ľahko ju strčíte do malého vrecka batohu alebo tašky na notebook. Nie je práve lacná, ale stojí za to.

klávesnica a biela myš

Microsoft Modern Mobile Mouse

DPI: 1 000
Rozhranie: Bluetooth 4.0
Tlačidlá: 3
Ergonómia: Pre pravákov aj ľavákov
Rozmery: 115,1 x 64 x 33,5 mm
Váha: 91 gramov

Moderná mobilná myš od spoločnosti Microsoft je skvelou kúpou. Je elegantná a minimalistická. Má jemný povrch, ktorý sa dodáva v rôznych atraktívnych farbách, aby vyhovoval osobnosti každého. A je cenovo dostupná. Zaobstarať si ju môžete už od 50 eur.

Táto zábavná myš je však viac než len atraktívna. Môže sa pochváliť aj skvelým výkonom a dlhou výdržou batérie, ktorú spoločnosť Microsoft navrhla tak, aby poskytovala prvotriednu presnosť ukazovania, a zároveň bola tichá. Zvuk pri kliknutí takmer nepočujete, takže vás pri práci nič nevyrušuje. Ak hľadáte najlepšiu bezdrôtovú myš pre svoje potreby v oblasti produktivity, máte tu víťaza.

Roccat Kain 202 AIMO

DPI: 16 000
Rozhranie: 2.4GHz wireless transmission, 1.8m micro USB to USB cable
Tlačidlá: 6
Ergonómia: Pre pravákov
Rozmery: 124 x 65 x 43 mm
Váha: 105 gramov

Spoločnosť Roccat nie je žiadnym nováčikom v oblasti prémiových herných myší so skvelou estetikou a jej model Kain 202 AIMO tento fakt podporuje. Špičkový výkon, skvelá hmatová spätná väzba, softvérová podpora, príjemné osvetlenie RGB a úžasný dizajn, ktorý je rovnako cool ako pohodlný, predstavujú dokonalý základ pre rýchlu a efektívnu prácu. Samozrejme, cena myši je rovnako luxusná ako jej nový perleťovo biely dizajn, no rozhodne stojí za to. Produkt si v mnohých veciach počína oveľa lepšie ako konkurencia. Takže, ak máte zopár eur navyše, určite sa oplatí zaobstarať si ju.

HyperX Pulsefire Dart

DPI: 16 000
Rozhranie: 2.4GHz bezkáblový aj káblový pohon
Tlačidlá: 6
Ergonómia: Pre pravákov
Rozmery: 124,8 x 73,9 x 43,6 mm
Váha: 150 gramov

HyperX Pulsefire Dart je to, čo dokáže najlepšie rozdeliť svet hier a produktivity. Ide o pohodlnú, luxusnú a uspokojivú myš s elegantnými koženkovými bočnicami, ktoré ešte viac pozdvihnú váš zážitok z používania. Z hľadiska výkonu je takisto prínosom, či už bojujete s nepriateľmi v hre Apex Legends, alebo sa prebíjate dlhým zoznamom pracovných úloh. Aj keď myš HyperX Pulsefire Dart neobsahuje funkcie, s ktorými sa stretnete na špecializovanejších herných myšiach, je ideálna, ak chcete dobrý univerzálny model.

farebná myš

Roccat Kone Pro Air

DPI: 19 000
Rozhranie: 2.4GHz Wireless, Bluetooth, kábel
Tlačidlá: 6
Ergonómia: Pre pravákov
Rozmery: 125,6 x 72 x 40 mm
Váha: 75 gramov

Rad Kone od spoločnosti Roccat prináša obľúbené a skvelo výkonné herné myši v ergonomickom prevedení. Elegantný model Roccat Kone Pro Air, ktorý je bezdrôtovým náprotivkom modelu Kone Pro, ponúka hodiny pohodlného používania vďaka širokému tvarovanému telu, podpornému klenutiu, ľahkému rámu a bezkáblovému pripojeniu. Okrem toho, že je myš radosť používať, oplýva aj všestrannosťou, pretože ponúka pripojenie Bluetooth a 2,4 GHz, ako aj káblové pripojenie prostredníctvom kábla PhantomFlex USB-C od spoločnosti Roccat. Samozrejme, netreba zabúdať ani na skvelý výkon, o ktorý sa stará optický spínač Titan. Ten poskytuje presnosť, rýchlosť a uspokojivý pocit. Roccat ešte myš dopĺňa nádherným RGB osvetlením na ľavom a pravom tlačidle.

Zhrnutie

Výber bezdrôtovej myši sa môže zdať náročný, no keď si necháte poradiť naším zoznamom, môžete si byť istí, že kúpite správny výrobok. Vyskúšajte jeden z modelov a uvidíte, že nebudete ľutovať. Desiatky funkcií, jednoduché používanie a presnosť sú len zlomkom toho, čo získate. Inšpirujte sa tipmi od odborníkov a uľahčite si nielen celý nákup, ale aj prácu za počítačom. Nebojte sa do myši investovať niekoľko desiatok či stoviek eur. Všetko sa vám vráti späť.

zdroj: techradar.com


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

prehliadanie webu

Anonymné prehliadanie: Čo to je a ako naozaj funguje?

Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...

Macbook

Najlepšie notebooky roka 2023

Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...

Apple Watch

Najlepšie inteligentné hodinky roka 2022

Popularita inteligentných hodiniek každým rokom stúpa. Niet sa však čomu čudovať. Tieto praktické a spravidla menšie zariadenia dokážu zobrazovať...

iPad air

iPad Air 5 vs iPad Pro 2022: Ktorý je pre vás ten najlepší?

Apple má vo svojej ponuke viacero iPadov, pričom všetky delí do dvoch základných skupín – Pro a Air. Modely Pro boli v minulosti charakteristické...