Xiaomi Mi Band 5: Oplatí sa kúpiť?

Xiaomi patrí medzi populárne značky na našom trhu. Jej produkty sú známe nízkou cenou a príjemným výkonom. Xiaomi nedávno vypustil do sveta techniky ďalší kúsok s názvom Xiaomi Mi Band 5. Oplatí sa kúpiť?

Dynamický dizajn

Xiaomi Mi Band 5 je vybavený veľkým 1,1 palcovým AMOLED displejom s dynamickým farebným rozhraním. Podľa Xiaomi je jeho zobrazovacia plocha o 20% väčšia ako u predošlého modelu Mi Band 4.

Okrem toho, povrch obrazovky Xiaomi Mi Band 5 je chránený 2,5D skleneným panelom odolným proti poškriabaniu. Podsvietenie obrazovky je taktiež vylepšené, a to až o 450 nitov.

Displej si viete sami prispôsobiť. K dispozícii je totižto až päť nastaviteľných úrovní jasu. Dokonca, aj vo vonkajšom prostredí je naň dobre vidieť.

Dizajnu prospieva široká škála náramkov. V ponuke je ich až osem, vrátane dvoch dvojfarebných. Vybrať si môžete z grafitovo čiernej, tmavomodrej, lososovej, oranžovej, fialovej, žltej, svetlozelenej a azúrovej.

Náramok Xiaomi Band 5 je vyrobený z TPU, vďaka čomu sa na ruke dobre nosí a vie sa prispôsobiť každému zápästiu.

Športové funkcie

V centre pozornosti Xiaomi Mi Band 5 je stále cvičenie. Práve preto je v ňom zabudovaný šesťosý pohybový senzor, ktorý podporuje vodotesnosť (až do 50 metrov).

Zaujímavosťou je, že na rozdiel od predchádzajúceho modelu, značka Xiaomi pridáva do Mi Band 5 ďalších 5 športových režimov v interiéri: veslovací trenažér, joga, švihadlo, eliptický trenažér a cyklistika v interiéri.

A ďalších 5 športových režimov v exteriéri: plávanie, beh vonku, chôdza, cvičenie a jazda na bicykli. Výber je tak široký.

Sledovanie zdravia

Pokiaľ ide o funkciu zdravia, Xiaomi Mi Band 5 je vybavený biosenzorom PPG a algoritmom monitorovania srdcového rytmu. Zber dát je v tomto prípade presnejší ako pri iných modeloch, pretože monitorovanie srdcovej aktivity je nepretržité.

Podľa oficiálnych údajov, presnosť monitorovania spánku sa zvýšila o 40 % a presnosť v sledovaní nepravidelných pohybov srdcového rytmu až o 50 %.

V rámci série Mi Band 5 nájdete aj model Xiaomi Mi Band 5 NF, ktorý podporuje infračervené sledovanie.

Xiaomi Mi Band 5 rozširuje nielen 24-hodinovú funkciu sledovania srdcového rytmu, ale pridáva aj sporadický režim spánku. Vďaka tomu viete veľmi efektívne sledovať napríklad obedňajšie zdriemnutia.

Plus, spoločnosť po prvýkrát predstavuje aj algoritmus PAI. PAI je indikátor osobnej aktivity, ktorý prevádza hodnotu srdcového rytmu na zmysluplnejšiu hodnotu PAI. Pomocou nej pochopíte svoje zdravie omnoho ľahšie aj bez toho, aby ste boli doktorom alebo vedcom.

Verdikt

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je veľkosť obrazovky Xiaomi Mi Band 5 výrazne vylepšená až o 1,1 palca. Rovnako je na tom aj bohatšia ponuka cvičenia a podrobnejšie sledovanie zdravia. Vďaka farebným náramkom a stovkám tematických ciferníkov si môžete Xiaomi Mi Band 5 upraviť presne podľa seba. Za skvelú cenu, od 33 € vyššie, dokáže konkurovať aj drahším inteligentným náramkom či dokonca hodinkám.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: