Na aké čižmy staviť na sezónu jeseň/zima 2019?

Čižmy sú klasickým kúskom, ktorý by nemal chýbať v žiadnom šatníku ženy. Dajú sa ľahko skombinovať so športovým, ale aj elegantným outfitom. Jednoducho sa nosia a sú veľmi príjemné. Aké by vám nemali chýbať a ktoré si kúpiť na túto sezónu? Dnes vám o tom povieme viac.

Príchodom chladnejšieho obdobia meníme oblečenie, ktoré nosíme. A nielen to. Meníme aj obuv. Sandále, šľapky a lodičky meníme za čižmy, gumáky a členkové čižmičky. Na ktoré topánky staviť počas jesene a zimy tento rok?

Kovbojské

Možno ste si to všimli, možno nie, kovbojský trend sa vracia a prichádza z ďalekého vidieku na Amerike. Tento štýl nemusí mať rád každý, no rozhodne sa hodí mnohým. Pri výbere nových čižiem na zimu sa nebojte siahnuť ani po takýchto.

Ich najväčšou výhodou je to, že sa hodia ako k nohaviciam, tak aj k sukni. Nájdete ich v mnohých farebných odtieňoch, vzoroch a taktiež dĺžkach. Skombinujete ich tak veľmi jednoducho.

Nad koleno

Čižmy nad koleno sú obľúbenými už niekoľko rokov. Ženy ich nosia ako k sukniam, tak aj k nohaviciam. Sú jednoducho kombinovateľné a nájdete ich v mnohých variantoch. S opätkom alebo bez, v rôznych farbách a materiáloch. Najobľúbenejšie sú kožené, no nájdete ich aj v semišovom či latexovom prevedení.

Vysoké čižmy nad koleno dokážu opticky predĺžiť nohy. Ešte lepšie ich predĺžia najmä tie, ktoré majú aj opätok. Staviť na ne môžu napríklad ženy, ktoré sú nižšie.

Ponožkové

Mnohými milované, no taktiež nenávidené. Aj také sú ponožkové čižmy, ktoré sa skvelo hodia k dlhším sukniam alebo k nohaviciam. Nie každý si k nim našiel cestu, no ak ich viete skombinovať, vyhrali ste. Ponožkové čižmy vedia krásne obopnúť členok, zoštíhliť nohu a predĺžiť nohu. Pomocou tohto typu čižiem sa viete vyhrať snáď s každým jedným outfitom.

Tak ako pri iných, tak aj pri týchto čizmách nájdete viacero prevedení. Niektoré sú vyššie, iné nižšie. Niektoré majú vyšší opätok, iné zas nižší. Taktiež nechýbajú rôzne farebné varianty.

Hadí vzor

Rovnako ako ponožkové čižmy, tak aj hadí vzor je mnohými neznášaný. Treba si k nemu nájsť cestu a vedieť ho skombinovať. Najlepšie sa hodí k čiernemu alebo bielemu outfitu. Nikdy ho nekombinujte s nejakým farebným alebo vzorovým outfitom.

Okrem hadieho vzoru je obľúbený aj iný zvierací vzor a to tigrí. Ten taktiež kombinujte s jednoduchými a jednofarebnými outfitmi. Najlepšie s čiernou, bielou alebo hnedou.

"Bagandže"

A pre tie, ktoré milujú skôr uvoľnenejší a drzejší outfit, sú tu bagandže. Tie nájdete vo viacerých cenových reláciách. Od tých lacnejších až po tie drahšie. Výber je, samozrejme, na vás. Taktiež ich nájdete s väčšou alebo menšou platformou, vo viacerých farbách a taktiež v rôznych veľkostiach. Kombinujte ich so sukňou či nohavicami. Hodia sa ku všetkému.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: