Zaujímavosti, ktoré ste nevedeli o e-shope About You

nákupná taška

Internetový obchod About You je jedným z najpopulárnejších na slovenskom trhu. Jeho široké portfólio, vysoká kvalita a výhodné ceny lákajú mnohých zákazníkov. Veľkým plusom je taktiež rýchle doručenie, jednoduché podmienky výmeny a profesionálny zákaznícky servis. Okrem základných informácií, ktoré o obchode About You vie snáď každý, sa s ním spája aj niekoľko zaujímavostí. Ktoré to sú?

Základné informácie o About You v kocke

About You je nemecký online predajca módy so sídlom v Hamburgu. Spoločnosť bola založená v roku 2014 ako dcérska spoločnosť Otto Group. Okrem Nemecka je tento maloobchodný predajca aktívny v ďalších 24 európskych krajinách, pričom okrem veľkých a známych značiek, ako napríklad Adidas či Nike, predáva aj svoje vlastné značky.

About You sa zameriava predovšetkým na personalizáciu a influencer marketing. V roku 2018 bola spoločnosť piatym najväčším online predajcom módy v Nemecku. Okrem toho ide taktiež o prvú nekótovanú hamburskú digitálnu startupovú spoločnosť s hodnotou viac ako jednej miliardy dolárov.

E-shop About You sa stal fenoménom, ktorý milujú ľudia po celej Európe. Kvalitné kúsky za skvelé ceny a široká ponuka značiek dávajú istotu, že si v jeho ponuke príde na svoje úplne každý.

nakupovanie oblečenia

História internetového obchodu About You

Internetový obchod About You bol v Nemecku, kde vznikol, spustený 5. mája 2014. Spoločnosť vznikla z projektu Collins financovaného a kontrolovaného spoločnosťou Otto Group, ktorá do projektu investovala milióny eur.

Zakladateľmi About You sú Benjamin Otto, Tarek Müller, Sebastian Betz a Hannes Wiese. Benjamin Otto je pritom synom predsedu Otto Group, ktorým je Michael Otto. Spojenie s Ottou Group však majú aj ostatní zakladatelia. Hannes Wiese bol bývalým vedúcim oddelenia stratégie skupiny Otto, zatiaľ čo Betz a Müller boli nezávislí podnikatelia, ktorých spoločnosti v minulosti odkúpila skupina Otto.

Po spustení internetového obchodu About You v Nemecku sa spoločnosť vďaka veľkému úspechu začala rýchlo rozširovať do okolitých krajín. V Rakúsku a Švajčiarsku sa e-shop spustil v roku 2015, v Holandsku a Belgicku v roku 2017, v Poľsku a Českej republike v roku 2018, v Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku v roku 2019, v Slovinsku, Estónsku, Lotyšsku, Litve, Chorvátsku a v mnohých ďalších krajinách v roku 2020 a v Španielsku, Taliansku, Grécku a Portugalsku v roku 2021.

Počas rokov pôsobenia na trhu sa v spoločnosti udialo niekoľko zmien. Napríklad v roku 2016 kúpili menšinový podiel v About You investičné spoločnosti Seen Ventures (dcérska spoločnosť nemeckej mediálnej spoločnosti ProSiebenSat.1 Media) a German Media Pool.

V júli 2018 zas získala v About You podiel dánska spoločnosť Heartland A/S, ktorá je materskou spoločnosťou odevnej spoločnosti Bestseller. Vďaka tomuto kroku bol e-shop About You ocenený na viac ako jednu miliardu dolárov, čím sa stal unikátom v oblasti online predaja so sídlom v Hamburgu.

Rozšírenie internetového obchodu About You

Po úspešnom štarte v Nemecku začala spoločnosť About You takmer okamžite s expanziou. Najprv sa orientovala na krajiny susediace s Nemeckom, neskôr začala pôsobiť aj v ďalších krajinách Európy. V súčasnosti je obchod About You dostupný v 25 krajinách:

 • Od roku 2014: Nemecko
 • Od roku 2015: Rakúsko, Švajčiarsko
 • Od roku 2017: Belgicko, Holandsko
 • Od roku 2018: Poľsko, Česko
 • Od roku 2019: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko
 • Od roku 2020: Slovinsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Írsko, Francúzsko, Chorvátsko, Bulharsko, Dánsko, Fínsko, Švédsko
 • Od roku 2021: Španielsko, Taliansko, Grécko, Portugalsko

Charakteristické znaky internetového obchodu About You

Internetový obchod About You je charakteristický medzikanálovým marketingovým prístupom. To v praxi znamená, že okrem nakupovania prostredníctvom webového rozhrania si môžete vyberať odevy, obuv a príslušenstvo aj prostredníctvom aplikácie. Podľa viacerých údajov je aplikácia najdôležitejším kanálom pre spoločnosť, ktorý generuje vyše 75 % príjmov spoločnosti.

Obchod About You ponúka svojim zákazníkom viac ako 1 500 značiek z celého sveta. Okrem nich môžu zákazníci nakupovať aj limitované kolekcie, ktoré sú dostupné len v určitom časovom úseku. Ak by ste ich chceli nakupovať výhodne aj vy, prezrite si všetky zľavové kódy na About You a ušetrite desiatky eur.

Cieľovou zákazníckou základňou sú ženy a muži vo veku od 18 do 49 rokov. V roku 2019 sa však spoločnosť začala zameriavať aj deti. Svoju ponuku rozšírila o detské oblečenie.

Spoločnosť About You má aj svoje vlastné značky. K nim sa radí napríklad značka Edited, ktorá sa predáva ako v e-shope, tak aj v niekoľkých exkluzívnych kamenných predajniach v Nemecku a Rakúsku a u viac ako 100 maloobchodných partnerov v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Švajčiarsku, Rakúsku, Dánsku a Českej republike. V e-shope aj kamenných predajniach si môžete zaobstarať About You šaty, nohavice, sukne a veľa ďalšieho za skvelé ceny.

About You si zakladá na kvalitnom influencer marketingu. V súčasnosti spolupracuje rovno s niekoľkými influencermi z rôznych krajín, ktorí prezentujú oblečenie z ponuky a rozširujú tak zákaznícku základňu obchodu. Vybraní influenceri môžu mať dokonca aj svoje vlastné kolekcie.

online nakupovanie

Zaujímavosti o internetovom obchode About You

S internetovým obchodom About You sa spája množstvo zaujímavostí, ako napríklad:

 • Jeden zo zakladateľov About You, Tarek Müller, je známym podnikateľom, ktorý v oblasti obchodu funguje už dlhé roky. Celú svoju “kariéru” začal už ako 13-ročný, keď vytvoril svoju prvú webovú stránku, ktorá dodnes generuje príjem.
 • Tri roky po založení ocenili investori About You na viac ako 300 miliónov eur.
 • Otto Group, materská spoločnosť About You, síce stále vlastní najväčší podiel spoločnosti, no v súčasnosti je to menej ako 50 %.
 • Od novembra 2017 poskytuje spoločnosť About You svoje vlastné systémy elektronického obchodu a vývojárske služby s názvom About You Cloud ako licencovaný produkt ďalším online predajcom.
 • Od roku 2017 organizuje spoločnosť About You odovzdávanie cien About You Awards, ktoré oceňuje populárnych influencerov. Šou sa vysiela na televízii ProSieben, ktorá je druhou najväčšou nemeckou súkromnou televíznou spoločnosťou.
 • Spoločnosť About You mala aj niekoľko televíznych programov. K nim sa radí All About You – das Fashion Duell z apríla 2019, ktorej oficiálnym sponzorom bola televízna spoločnosť ProSieben. Druhým programom bol Style your Star – It's About You, ktorý sa na obrazovkách objavoval od 29. júna do 31. augusta 2019.
 • V rokoch 2015 až 2018 získala spoločnosť About You ocenenie Shop Award od B2B časopisu Internet World Business za najlepší nemecký internetový obchod.

Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

šaty

About You šaty: Aké kúsky si môžete zaobstarať z tohto internetového obchodu?

About You je obľúbený internetový obchod, ktorý má širokú ponuku zaujímavých kúskov za skvelé ceny. Vyberať si z nej môžu ako ženy, tak aj muži či...

módne trendy 2021

Najväčšie letné trendy 2021: Čo vám nesmie chýbať?

Trendy sa neustále menia, a to, čo bolo moderné pred pár týždňami, je dnes už dávno preč. Udržať krok s módnymi špecialistami je niekedy náročné,...

najnovšie módne trendy

Všetky trendy na rok 2021: Čo bude moderné a nemalo by vám chýbať?

Trendy sa neustále menia. Raz je moderná jedna vec, inokedy druhá. Najväčšie zmeny si môžeme všímať spravidla na začiatku nového roka či dekády....

móda

7 módnych detailov, ktoré dokážu všetko pokaziť. Dávajte si na ne pozor!

Ako iste viete, sú to práve maličkosti, ktoré dokážu váš výzor alebo outfit skrášliť a určitým spôsobom doplniť. Bohužiaľ, pri nedostatočnej...