Módne kúsky, ktoré z vás spravia ikonu

šatník

Móda je hra. Nemá hraníc a ponúka nám tak nekonečné množstvo kombinácií, z ktorých si človek môže vybrať presne tú, ktorá sa mu páči. Na druhej strane však existuje aj pár pravidiel a rád, ktoré pomáhajú pri kombinovaní doplnkov či jednotlivých kúskov oblečenia.

Niektoré kombinácie sú "až moc" a človek to s nimi preženie a niektoré naopak, z vás dokážu vyčarovať módnu ikonu. My dnes máme pre vás pár tipov, vďaka ktorým sa rozhodne ikonou stanete.

Perly

Ako prvým doplnkom sú perly. Tento elegantný doplnok dokáže vyzerať naozaj moderne a krásne. Pri jeho nosení si však dávajte pozor, pretože dokáže človeku, ktorý ho nosí, pridať aj niekoľko rokov navyše. Práve preto je dôležité skombinovať tento doplnok správne.

Dobrou správou je však to, že mnohí dizajnéri, ktorí milujú perly, ich dokážu skombinovať aj do jemných strieborných náhrdelníkov či náramkov, ktoré vyzerajú žensky, krásne a roky vám pridávať určite nebudú.

Hodinky

Nadčasový doplnok, ktorý asi nikdy nezostarne. Hodinky sú jedným z najužitočnejších doplnkov, ktoré si môžete so sebou kamkoľvek vziať. Počas rokov sa ich dizajn zmenil a v dnešnej dobe môžete nájsť naozaj obrovské množstvo rôznych dizajnov, štýlov či veľkostí.

Vzhľadom na rozmanitosť štýlov a počet značiek, ktoré hodinky vyrábajú, nájdete tento doplnok v akejkoľvek cenovej kategórií. Ak hľadáte hodinky pre každodenné použitie, mali by byť jednoducho kombinovateľné a mali by sa hodiť ku všetkému, čo máte vo vašom šatníku.

Hodvábna šatka

Tento doplnok nie je úplne ľahké nosiť, no dá sa to. Ako hovoria odborníci vo Vogue, tento doplnok je dnes najlepšie nosiť ako doplnok do vlasov, na tašku alebo na pás. Dokonca, ak máte šatku väčšiu, môžete si ju dať pokojne aj ako vrchnú časť oblečenia. Stačí si ju len správne upraviť.

Pri výbere šatky je dôležité myslieť nielen na materiál, z ktorého jasne vyhráva hodváb, ale takisto aj na to v akej farbe šatka je, aká veľká je a takisto, aký dizajn má. Všetko toto totižto ovplyvní následné kombinovanie oblečenia.

Okuliare

Niekedy nosíme okuliare preto, lebo musíme, inokedy preto, lebo je to štýlový doplnok. V oboch prípadoch je výber správneho a dobrého rámu veľkou výzvou. Okuliare priťahujú pozornosť očí, dokážu zvýrazniť niektoré rysy tváre a môžu urobiť dobrý dojem. Dôležité je však vybrať si rám, ktorý sa vám bude určite hodiť.

Braletky

Ako hovoria špecialisti v módnej brandži, braletky alebo inak povedané mäkké podprsenky, sa stávajú základom šatníka. S pomocou braletky môžete vytvoriť odvážne, no takisto veľmi príťažlivé outfity. Ak je braletka o niečo väčšia a vyzerá ako top, pokojne ju môžete skombinovať ako klasický top s nohavicami s vysokým pásom. Braletku si však môžete dať pokojne aj pod blúzku alebo sveter.

Vysoké opätky

Často sa mylne verí v to, že opätky na platforme vyzerajú elegantne a štýlovo. Pravdou však je, že je lepšie dať prednosť iným typom obuvi, ako napríklad topánkam s nižším opätkom. Ak však predsa len chcete vysoké opätky, stavte na klasiku! Lodičky či nejaké sandále sú skvelým letným výberom, na ktorý by ste mali určite staviť. Môžu totižto zlepšiť akýkoľvek vzhľad a urobiť z vás centrum pozornosti.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

módne trendy 2021

Najväčšie letné trendy 2021: Čo vám nesmie chýbať?

Trendy sa neustále menia, a to, čo bolo moderné pred pár týždňami, je dnes už dávno preč. Udržať krok s módnymi špecialistami je niekedy náročné,...

najnovšie módne trendy

Všetky trendy na rok 2021: Čo bude moderné a nemalo by vám chýbať?

Trendy sa neustále menia. Raz je moderná jedna vec, inokedy druhá. Najväčšie zmeny si môžeme všímať spravidla na začiatku nového roka či dekády....

móda

7 módnych detailov, ktoré dokážu všetko pokaziť. Dávajte si na ne pozor!

Ako iste viete, sú to práve maličkosti, ktoré dokážu váš výzor alebo outfit skrášliť a určitým spôsobom doplniť. Bohužiaľ, pri nedostatočnej...

zimný kabát

Ako si vybrať ten najlepší zimný kabát?

Kabát je základným kúskom každého zimného outfitu. Je elegantný, štýlový a hodí sa každej žene či mužovi. Najväčšou výhodou je to, že sa dá...