Kabátová sezóna je tu. Aké kúsky by nemali chýbať ani vo vašom šatníku?

jesenné outfity

Teplé letné počasie vystriedalo chladné sychravé jesenné. Ak sa na zmenu teploty chcete prichystať správne, mali by ste aj vy staviť na zopár kabátov, ktoré z vás spravia nielen štýlovú divu, ale taktiež vás ochránia pred studeným počasím.

Kabátov nájdete v ponuke obchodov naozaj veľké množstvo. Aké sú však tie, ktoré by rozhodne nemali chýbať ani vo vašom šatníku? Máme pre vás zopár tipov.

Trench coat

Trench coat je obľúbený typ kabátu už niekoľko sezón po sebe. My sa osobne ani nečudujeme. Je to presne taký kabát, ktorý sa hodí na prechodné obdobie medzi letom a jeseňou. Nie je totižto príliš teplý, no dokáže zahriať a ochrániť pred silným vetrom.

Jeho príjemná farba sa veľmi jednoducho kombinuje s inými, či už tmavšími alebo bledšími odtieňmi. Taktiež sa dá skombinovať ako do elegantného, tak aj do športového outfitu s teniskami. Výber je len na vás, možností je naozaj veľa.

Horčicový trenčkot ZOOT.sk

Kožený kabát

Tento rok prišiel na trh kožený kabát, ktorý púta pozornosť už z diaľky. Je to módny trend, ktorý sa po rokoch vracia a my ho milujeme. Vďaka tomu, že je z kože, ho môžete nájsť v rôznych farebných prevedeniach a štýloch. Vybrať si môžete aj z jednotlivých dĺžok.

Dávajte si však pozor. Pri kombinovaní farebných kabátov je občas ťažké nájsť správne oblečenie "pod". Najlepšie spravíte ak ostanete pri nude alebo tmavších farbách.

Ku koženému kabátu nie je vhodné kombinovať niečo ďalšie kožené. Koža je totižto sama o sebe celkom výrazným materiálom.

Károvaný kabát

Kárované veci sa z módy akoby nevytrácajú. Buď sú na výslní alebo niekde "tam vzadu" a čakajú na svoje ďalšie obdobie, no vždy sa nájde niekto, kto si tento vzor oblečie. Kárované kabáty majú v toto obdobie naozaj veľmi silné zastúpenie. Nájdete ich v rôznych strihoch, dĺžkach a prevedeniach.

Tento vzor je na jeseň ako vyšitý, a preto sa ho rozhodne netreba báť. Kombinuje sa jednoducho a výhodou týchto kabátov je to, že bývajú väčšinou príjemné mäkké a teplé.

Biely kabát

Biela je farba, ktorú nenosíme až tak často. Je totižto veľmi náchylná na zašpinenie. Kabáty v bielej farbe boli často tabu, pretože nemali skoro vôbec praktické využitie. Tento rok sa však všetko zmenilo a biela sa nosí na asi každom kúsku oblečenia.

Skombinujte svoj biely kabát s ďalšími bielymi kúskami a sme si viac ako istí, že zažiarite.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

módne trendy 2021

Najväčšie letné trendy 2021: Čo vám nesmie chýbať?

Trendy sa neustále menia, a to, čo bolo moderné pred pár týždňami, je dnes už dávno preč. Udržať krok s módnymi špecialistami je niekedy náročné,...

najnovšie módne trendy

Všetky trendy na rok 2021: Čo bude moderné a nemalo by vám chýbať?

Trendy sa neustále menia. Raz je moderná jedna vec, inokedy druhá. Najväčšie zmeny si môžeme všímať spravidla na začiatku nového roka či dekády....

móda

7 módnych detailov, ktoré dokážu všetko pokaziť. Dávajte si na ne pozor!

Ako iste viete, sú to práve maličkosti, ktoré dokážu váš výzor alebo outfit skrášliť a určitým spôsobom doplniť. Bohužiaľ, pri nedostatočnej...

zimný kabát

Ako si vybrať ten najlepší zimný kabát?

Kabát je základným kúskom každého zimného outfitu. Je elegantný, štýlový a hodí sa každej žene či mužovi. Najväčšou výhodou je to, že sa dá...