Pre koho nie sú vhodné elektrické prikrývky?

Elektrické vyhrievané prikrývky sú pre nás nevyhnutným artefaktom na zahrievanie v zime. Obzvlášť niektorí ľudia, ktorí majú reumatickú potrebu, používajú elektrické prikrývky. Nie každý však prikrývky môže používať. 

Tehotné ženy - Pretože elektrické vyhrievané prikrývky majú odporové vodiče, ktoré po nabití generujú elektromagnetické polia, ktoré ovplyvnia normálne rozdelenie buniek a dokonca spôsobia abnormálne zmeny, ktoré sú veľmi nebezpečné.

Muži, ktorí plánujú mať dieťa - Pretože vysoká teplota generovaná elektrickými prikrývkami bude mať vplyv na schopnosť mužov v plodnom veku vytvárať spermie. 

Dojčatá a malé deti majú zlú termoregulačnú schopnosť. Používanie elektrických prikrývok môže spôsobiť dehydratačné teplo a ďalšie choroby v dôsledku nadmernej straty vody, ktorá brzdí rast a vývoj dojčiat a malých detí, takže ich nemožno používať.

Ak máte astmu, prechladnutie a iné ochorenia dýchacích ciest, používanie elektrických prikrývok môže spôsobiť bolesť v krku, chrapot a ešte závažnejšie následky, ako je napríklad hemoptýza.

Pacienti používajú elektrické prikrývky na ľahké urýchlenie krvného obehu v tele, čo má za následok zvýšené krvácanie a vážnejšie následky.

Anémia, cukrovka, fyzické alergie a staršie a deti majú pri používaní elektrických prikrývok vyššiu pravdepodobnosť vzniku alergickej dermatitídy, preto nie je vhodná na použitie.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: