Má Amazfit Bip S funkciu EKG?

Apple Watch

Amazfit Bip S sú cenovo výhodné inteligentné hodinky. Aj keď sa takmer nelíšia od starých Amazfit Bip, májú omnoho viac funkcií. Podporuje však tento model funkciu EKG? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Elektrokardiogram je metóda nepretržitého zaznamenávania dynamickej srdcovej aktivity po dlhšiu dobu (24 hodín alebo viac). Je vhodná na vyšetrenie prechodnej arytmie a ischémie myokardu, kvalitatívnej a kvantitatívnej diagnostiky arytmie a na pochopenie rezervnej kapacity srdca.

inteligentné hodinky

Avšak na to, aby sa táto funkcia mohla nachádzať v hodinkách sa musí zvýšiť nielen ich hrúbka, ale taktiež celkové náklady. Nehovoriac o tom, že funkcia si na komerčné použitie vyžaduje aj získanie certifikácie FDA Národnej agentúry pre potraviny a liečivá.

Jedny z mála hodiniek, ktoré túto funkciu majú, sú Apple Watch 5. Ich cena je však pomerne vysoká a zaplatíte za ne viac ako 500 €.

A práve z týchto dôvodov Amazfit Bip S nepodporujú funkciu EKG, ale podporujú funkciu PPG a sú vybavené optickým senzorom BioTracker PPG Biological Tracking Optical Sensor vyvinutým spoločnosťou Huami.

Amazfit Bip S sú vybavené biometrickým optickým senzorom BioTracker PPG vyvinutým spoločnosťou Huami pre 24-hodinové monitorovanie srdcovej frekvencie, sledovanie intervalu srdcovej frekvencie počas cvičenia a automatickú identifikáciu AI arytmií (vrátane fibrilácie predsiení).

A netreba zabudnúť, Amazfit Bip S sú vybavené systémom hodnotenia zdravotného stavu Huami-PAI, ktorý je jednoduchý a praktický. Poskytuje vám základné informácie bez komplikovaných údajov. Umožňuje vám tak pochopiť svoj fyzický stav aj bez vyššieho vzdelania v medicíne.

Často kladené otázky

Podporuje Amazfit Bip S funkciu EKG?

Amazfit Bip S nepodporujú funkciu EKG, ale podporujú funkciu PPG a sú vybavené optickým senzorom BioTracker PPG Biological Tracking Optical Sensor vyvinutým spoločnosťou Huami.

Akú metódu monitorovania srdcovej frekvencie používajú Amazfit Bip S?

Amazfit Bip S sú vybavené biometrickým optickým senzorom BioTracker PPG vyvinutým spoločnosťou Huami pre 24-hodinové monitorovanie srdcovej frekvencie, sledovanie intervalu srdcovej frekvencie počas cvičenia a automatickú identifikáciu AI arytmií (vrátane fibrilácie predsiení).

Aký systém hodnotenia zdravotného stavu majú Amazfit Bip S?

Amazfit Bip S sú vybavené systémom hodnotenia zdravotného stavu Huami-PAI, ktorý je jednoduchý a praktický. Poskytuje vám základné informácie bez komplikovaných údajov a umožňuje vám pochopiť svoj fyzický stav aj bez vyššieho vzdelania v medicíne.Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

mikroprestávka

Mikroprestávky: Čo to je a aké benefity vám prinesú?

Udržať si rovnaký pracovný výkon počas celého dňa je nemožné. Po niekoľkých hodinách sústredenia sa začína človek cítiť únavu, kvôli ktorej sa môže...

pozeranie filmov

Najlepšie knihy, seriály a filmy roka 2022

Rok 2022 so sebou priniesol množstvo zaujímavých kníh a filmov, ktoré rozosmiali, potešili, prekvapili či dokonca spôsobili smútok. Niektoré ste...

plánovanie

Využite svoj deň naplno: 6 tipov, ako si ho správne naplánovať

Určite sa to stalo aj vám. Pozreli ste sa na hodinky a zrazu ste zistili, že je večer a vy ste nestihli ani polovicu toho, čo ste chceli. Ako je to...

filmy

6 nových filmov a seriálov, ktoré by vám v novembri nemali uniknúť

Dni sú čoraz kratšie a vy premýšľate, ako si vyplniť dlhé chladné večery? Zabudnite na prácu a užite si dobré filmové a seriálové snímky, ktoré si...