Má Amazfit Bip S funkciu EKG?

Apple Watch

Amazfit Bip S sú cenovo výhodné inteligentné hodinky. Aj keď sa takmer nelíšia od starých Amazfit Bip, májú omnoho viac funkcií. Podporuje však tento model funkciu EKG? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Elektrokardiogram je metóda nepretržitého zaznamenávania dynamickej srdcovej aktivity po dlhšiu dobu (24 hodín alebo viac). Je vhodná na vyšetrenie prechodnej arytmie a ischémie myokardu, kvalitatívnej a kvantitatívnej diagnostiky arytmie a na pochopenie rezervnej kapacity srdca.

inteligentné hodinky

Avšak na to, aby sa táto funkcia mohla nachádzať v hodinkách sa musí zvýšiť nielen ich hrúbka, ale taktiež celkové náklady. Nehovoriac o tom, že funkcia si na komerčné použitie vyžaduje aj získanie certifikácie FDA Národnej agentúry pre potraviny a liečivá.

Jedny z mála hodiniek, ktoré túto funkciu majú, sú Apple Watch 5. Ich cena je však pomerne vysoká a zaplatíte za ne viac ako 500 €.

A práve z týchto dôvodov Amazfit Bip S nepodporujú funkciu EKG, ale podporujú funkciu PPG a sú vybavené optickým senzorom BioTracker PPG Biological Tracking Optical Sensor vyvinutým spoločnosťou Huami.

Amazfit Bip S sú vybavené biometrickým optickým senzorom BioTracker PPG vyvinutým spoločnosťou Huami pre 24-hodinové monitorovanie srdcovej frekvencie, sledovanie intervalu srdcovej frekvencie počas cvičenia a automatickú identifikáciu AI arytmií (vrátane fibrilácie predsiení).

A netreba zabudnúť, Amazfit Bip S sú vybavené systémom hodnotenia zdravotného stavu Huami-PAI, ktorý je jednoduchý a praktický. Poskytuje vám základné informácie bez komplikovaných údajov. Umožňuje vám tak pochopiť svoj fyzický stav aj bez vyššieho vzdelania v medicíne.

Často kladené otázky

Podporuje Amazfit Bip S funkciu EKG?

Amazfit Bip S nepodporujú funkciu EKG, ale podporujú funkciu PPG a sú vybavené optickým senzorom BioTracker PPG Biological Tracking Optical Sensor vyvinutým spoločnosťou Huami.

Akú metódu monitorovania srdcovej frekvencie používajú Amazfit Bip S?

Amazfit Bip S sú vybavené biometrickým optickým senzorom BioTracker PPG vyvinutým spoločnosťou Huami pre 24-hodinové monitorovanie srdcovej frekvencie, sledovanie intervalu srdcovej frekvencie počas cvičenia a automatickú identifikáciu AI arytmií (vrátane fibrilácie predsiení).

Aký systém hodnotenia zdravotného stavu majú Amazfit Bip S?

Amazfit Bip S sú vybavené systémom hodnotenia zdravotného stavu Huami-PAI, ktorý je jednoduchý a praktický. Poskytuje vám základné informácie bez komplikovaných údajov a umožňuje vám pochopiť svoj fyzický stav aj bez vyššieho vzdelania v medicíne.Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

nakupovanie online

Black Friday 2023

Black Friday sa nezadržateľne blíži a s ním aj tie najvýhodnejšie zľavy a akcie roka. Premýšľate, že ho využijete na nákup darčekov pre seba alebo...

nakupovanie v e-shope

Čo robiť, keď mi e-shop nevráti peniaze?

Objednali ste si niečo na internete a zistili ste, že výrobok vám nesedí, nie je tak kvalitný, ako ste očakávali alebo ho jednoducho nechcete? E...

platba kartou

Tipy a triky pre nakupovanie na Mall.sk: Vyskúšajte ich všetky

Mall.sk patrí medzi veľmi obľúbené internetové obchody, ktoré sú zárukou kvality, skvelého zákazníckeho servisu a pravidelných akcií. Chceli by ste...

online nakupovanie

Alza zaujímavosti: Informácie, ktoré ste možno nepoznali

Internetový obchod Alza.sk je jedným z najpopulárnejších na slovenskom trhu. Ak ste v ňom ešte nenakupovali, s veľkou pravdepodobnosťou ste o ňom...