Má Amazfit Bip S funkciu EKG?

Amazfit Bip S sú cenovo výhodné inteligentné hodinky. Aj keď sa takmer nelíšia od starých Amazfit Bip, májú omnoho viac funkcií. Podporuje však tento model funkciu EKG? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Elektrokardiogram je metóda nepretržitého zaznamenávania dynamickej srdcovej aktivity po dlhšiu dobu (24 hodín alebo viac). Je vhodná na vyšetrenie prechodnej arytmie a ischémie myokardu, kvalitatívnej a kvantitatívnej diagnostiky arytmie a na pochopenie rezervnej kapacity srdca.

Avšak na to, aby sa táto funkcia mohla nachádzať v hodinkách sa musí zvýšiť nielen ich hrúbka, ale taktiež celkové náklady. Nehovoriac o tom, že funkcia si na komerčné použitie vyžaduje aj získanie certifikácie FDA Národnej agentúry pre potraviny a liečivá.

Jedny z mála hodiniek, ktoré túto funkciu majú, sú Apple Watch 5. Ich cena je však pomerne vysoká a zaplatíte za ne viac ako 500 €.

A práve z týchto dôvodov Amazfit Bip S nepodporujú funkciu EKG, ale podporujú funkciu PPG a sú vybavené optickým senzorom BioTracker PPG Biological Tracking Optical Sensor vyvinutým spoločnosťou Huami.

Amazfit Bip S sú vybavené biometrickým optickým senzorom BioTracker PPG vyvinutým spoločnosťou Huami pre 24-hodinové monitorovanie srdcovej frekvencie, sledovanie intervalu srdcovej frekvencie počas cvičenia a automatickú identifikáciu AI arytmií (vrátane fibrilácie predsiení).

A netreba zabudnúť, Amazfit Bip S sú vybavené systémom hodnotenia zdravotného stavu Huami-PAI, ktorý je jednoduchý a praktický. Poskytuje vám základné informácie bez komplikovaných údajov. Umožňuje vám tak pochopiť svoj fyzický stav aj bez vyššieho vzdelania v medicíne.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: