Čo je technológia NFC?

NFC sa dnes používa veľmi často. Taktiež sa o nej často hovorí. Čo to vlastne je a na akom prístupe funguje? Ako ho môžeme porovnať s funkciou Bluetooth?

mobil

Čo je to NFC?

Technológia NFC je skratka pre Near Field Communication. Je to vysokofrekvenčná bezdrôtová komunikačná technológia krátkeho dosahu, ktorá umožňuje výmenu údajov medzi zariadeniami vzdialenými približne 10 cm.

NFC je aktualizácia existujúceho štandardu bezdotykovej karty (RFID). Tá kombinuje rozhranie čipovej karty a čítačky do jedného zariadenia. Umožňuje používateľom hladko zdieľať obsah medzi digitálnymi zariadeniami platiť účty bezdrôtovo alebo dokonca používať svoj mobilný telefón ako elektronický cestovný lístok.

Apple iPhone 8 AndreaShop.sk
Samsung Galaxy Duos AndreaShop.sk
Samsung Galaxy S10 AndreaShop.sk

Výhody NFC v porovnaní s Bluetooth

Významnou výhodou NFC oproti Bluetooth je kratšia doba nastavenia. Namiesto manuálnej konfigurácie na identifikáciu zariadení Bluetooth sa spojenie medzi dvomi zariadeniami NFC vytvorí naraz (od 1 do 10 sekúnd).

NFC mobil

Vďaka svojmu kratšiemu dosahu poskytuje NFC vyšší stupeň bezpečnosti ako Bluetooth. NFC je vhodné pre oblasti, ktoré sú preplnené ľuďmi a kde by sa mohla ukázať korelácia signálu s jeho vysielajúcim fyzickým zariadením.

NFC môže fungovať aj vtedy, keď jedno zo zariadení nie je napájané z batérie. NFC technológia má veľké množstvo výhod, vďaka ktorým patrí medzi tie najlepšie a dnes už aj najrozšírenejšie technológie. Nezabúdajte na ňu a používajte ju pravidelne. Rozhodne sa vám to vyplatí.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: