Ako ušetriť svoje mobilné dáta?

Aj vy každý mesiac bojujete s tým, že v mobilnom telefóne nemáte dostatok dát? Namiesto toho, aby ste si menili paušál alebo navyšovali nejaké služby, jednoducho stavte na zopár našich rád. Uvidíte, že problém s dátami už mať nebudete.

1. Vždy zistite, či v okolí nie je Wi-Fi pripojenie

Verejné Wi-Fi síce nie sú bezpečné, no v prípade, že ste v práci alebo na mieste, kde to poznáte, nebojte sa k sieti prihlásiť. Bezplatné Wi-Fi nachádzajúce sa napríklad v práci, v reštaurácií alebo v baroch sú na bežné surfovanie po internete dostatočné. Nehovoriac o tom, že vám pomôžu ušetriť veľké množstvo dát.

V prípade, že je Wi-Fi zabezpečená heslom, jednoducho ho zistite od personálu. Poprípade sa pozrite do menu lístka, kde býva často napísané.

Ak plánujete cestu a potrebovali by ste vedieť, či v blízkosti bude bezplatné pripojenie, môžete si stiahnuť aj špeciálne aplikácie, ktoré vám to dokážu zistiť. Dopredu tak budete pripravení.

2. Vypnite si mobilné dáta na niektoré aplikácie

Množstvo aplikácií v telefóne využíva pripojenie na to, aby stiahlo aktualizácie alebo rôzne iné potrebné informácie. Vždy, keď sa pripojíte na sieť, aplikácie sa zaktivujú a bez vášho vedomia zvyšujú spotrebu.

Výhodou však je, že všetkým aplikáciám, ktoré na mobilných dátach nepoužívate, môžete zamedziť "prístup". Stačí ísť do nastavení, vybrať si aplikáciu a následne vybrať možnosť pri dátach.

3. Vypnite Wi-Fi Asistenta

V prípade, že používate Wi-Fi asistenta, uistite sa, že je vypnutý. Ide to veľmi jednoducho, v nastaveniach Wi-Fi pripojenia si môžete vybrať, či ho používať budete alebo nie.

Zhrnutie

Mobilné dáta sú aj v dnešnej modernej dobe stále pomerne drahou záležitosťou. Ak sa chcete vyhnúť vysokým účtom za telefón, určite stavte na jeden z týchto našich tipov.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: