Ako ušetriť svoje mobilné dáta?

žena s mobilom

Aj vy každý mesiac bojujete s tým, že v mobilnom telefóne nemáte dostatok dát? Namiesto toho, aby ste si menili paušál alebo navyšovali nejaké služby, jednoducho stavte na zopár našich rád. Uvidíte, že problém s dátami už mať nebudete.

iPhone v rukách

1. Vždy zistite, či v okolí nie je Wi-Fi pripojenie

Verejné Wi-Fi síce nie sú bezpečné, no v prípade, že ste v práci alebo na mieste, kde to poznáte, nebojte sa k sieti prihlásiť. Bezplatné Wi-Fi nachádzajúce sa napríklad v práci, v reštaurácií alebo v baroch sú na bežné surfovanie po internete dostatočné. Nehovoriac o tom, že vám pomôžu ušetriť veľké množstvo dát.

V prípade, že je Wi-Fi zabezpečená heslom, jednoducho ho zistite od personálu. Poprípade sa pozrite do menu lístka, kde býva často napísané.

Ak plánujete cestu a potrebovali by ste vedieť, či v blízkosti bude bezplatné pripojenie, môžete si stiahnuť aj špeciálne aplikácie, ktoré vám to dokážu zistiť. Dopredu tak budete pripravení.

2. Vypnite si mobilné dáta na niektoré aplikácie

Množstvo aplikácií v telefóne využíva pripojenie na to, aby stiahlo aktualizácie alebo rôzne iné potrebné informácie. Vždy, keď sa pripojíte na sieť, aplikácie sa zaktivujú a bez vášho vedomia zvyšujú spotrebu.

Výhodou však je, že všetkým aplikáciám, ktoré na mobilných dátach nepoužívate, môžete zamedziť "prístup". Stačí ísť do nastavení, vybrať si aplikáciu a následne vybrať možnosť pri dátach.

mobil v ruke

3. Vypnite Wi-Fi Asistenta

V prípade, že používate Wi-Fi asistenta, uistite sa, že je vypnutý. Ide to veľmi jednoducho, v nastaveniach Wi-Fi pripojenia si môžete vybrať, či ho používať budete alebo nie.

Zhrnutie

Mobilné dáta sú aj v dnešnej modernej dobe stále pomerne drahou záležitosťou. Ak sa chcete vyhnúť vysokým účtom za telefón, určite stavte na jeden z týchto našich tipov.

Často kladené otázky

Ako môžem ušetriť mobilné dáta v okolí verejných miest?

Vždy zistite, či v okolí nie je Wi-Fi pripojenie. Verejné Wi-Fi v reštauráciách, baroch alebo na pracovisku sú bezplatné a dostatočné na bežné surfovanie po internete. V prípade potreby môžete stiahnuť aj špeciálne aplikácie, ktoré vám informujú o bezplatných pripojeniach v blízkosti.

Ako zamedziť spotrebu dát niektorými aplikáciami?

Stačí ísť do nastavení vášho telefónu, vybrať si aplikáciu, ktorú chcete obmedziť, a následne vybrať možnosť pri dátach. Týmto spôsobom zabránite nekontrolovanému využívaniu dát aplikáciami, ktoré nepoužívate na mobilných dátach.

Čo je Wi-Fi Asistent a ako ho mám vypnúť?

Wi-Fi asistent je funkcia, ktorá automaticky pripája váš telefón k Wi-Fi sietiam a môže tým zvyšovať spotrebu dát. V prípade, že ho chcete vypnúť, choďte do nastavení Wi-Fi pripojenia na vašom mobilnom telefóne a vyberte možnosť, či ho používať alebo nie. Tým ušetríte mobilné dáta.Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

mikroprestávka

Mikroprestávky: Čo to je a aké benefity vám prinesú?

Udržať si rovnaký pracovný výkon počas celého dňa je nemožné. Po niekoľkých hodinách sústredenia sa začína človek cítiť únavu, kvôli ktorej sa môže...

pozeranie filmov

Najlepšie knihy, seriály a filmy roka 2022

Rok 2022 so sebou priniesol množstvo zaujímavých kníh a filmov, ktoré rozosmiali, potešili, prekvapili či dokonca spôsobili smútok. Niektoré ste...

plánovanie

Využite svoj deň naplno: 6 tipov, ako si ho správne naplánovať

Určite sa to stalo aj vám. Pozreli ste sa na hodinky a zrazu ste zistili, že je večer a vy ste nestihli ani polovicu toho, čo ste chceli. Ako je to...

filmy

6 nových filmov a seriálov, ktoré by vám v novembri nemali uniknúť

Dni sú čoraz kratšie a vy premýšľate, ako si vyplniť dlhé chladné večery? Zabudnite na prácu a užite si dobré filmové a seriálové snímky, ktoré si...