7 seriálov s najvyšším hodnotením, ktoré by ste rozhodne mali vidieť

netflix a hrnček

Chcete si pozrieť dobrý seriál, no nijaký ste nenašli? V dnešnom článku sme si pre vás pripravili 7 seriálov s tým najlepším hodnotením na IMDb. Môžete si byť istí, že už po prezretí prvej časti nebudete ľutovať.

Chernobyl, 2019

Je asi len málo ľudí, ktorí v priebehu minulého roka nezaregistrovali úspešný, kratší seriál Černobyľ. Ako už z názvu vyplýva, seriál je založený na skutočných udalostiach, ktoré sa stali v černobyľskej jadrovej elektrárni v roku 1986. Jednotlivé epizódy veľmi realisticky opisujú to, čo sa stalo nielen ľuďom pracujúcim v elektrárni, ale taktiež tým, ktorí žili v jej blízkosti.

IMDb ohodnotilo seriál hodnotením 9.4 a my mu nemôžeme nič vytknúť. Skvelé spracovanie skutočného nešťastia, ktoré poznamenalo ľudí na dlhé roky.

Black Mirror, 2011 - súčasnosť

Ak máte radi seriál, v ktorom jednotlivé časti na seba nenadväzujú a každá rozpráva svoj príbeh, Black Mirror je pre vás ako stvorený. V každom z príbehov autori posielajú divákom správu o moderných technológiách a o tom, ako menia svet. Niektoré časti sú vtipné, iné strašidelné alebo mimoriadne nechutné. Všetky nás však nútia premýšľať o zdanlivo zrejmých veciach.

IMDb ohodnotilo seriál na 8.8

The Crown, 2016 - súčasnosť

Seriál The Crown rozpráva príbeh mladej kráľovnej Alžbety II, ktorá sa vo svojich 24 rokoch nachádza v pomerne zložitej situácií. Musí sa stať kráľovnou najslávnejšej dynastie na svete a vybudovať si vzťah so slávnym sirom Winstonom Churchillom. Svet je jeden veľký chaos a na trón sa dostáva mladá kráľovná.

Hodnotenie na IMDb je viac ako dobré - 8.7

Friends, 1994 - 2004

V rebríčku najlepšie hodnotených seriálov nesmie chýbať ani klasika vo forme Priateľov. Krátke časti, ktoré rozprávajú príbehy šiestich hlavných postáv - Ross, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe a Joey - sa dajú pozerať znova a znova. Seriál sa nakrúcal presne 10 rokov, počas ktorých si postavy prešli mnohými situáciami. Zabavte sa spolu s nimi.

Hodnotenie na IMDb predstavuje 8.9

When They See Us, 2019

Seriál When They See Us je založený na skutočných udalostiach, ktoré sa stali v New Yorku v roku 1989. Päť tínedžerov bolo obvinených z trestného činu a odsúdených na trest odňatia slobody na 6 až 18 rokov. Počas odpykávania trestu stále tvrdili, že sú nevinní. Seriál pokrýva obdobie počnúc ich prvými výsluchmi v roku 1989 a končiac ich prepustením v roku 2002.

IMDb hodnotí seriál na príjemných 8.9

Peaky Blinders, 2013 - súčasnosť

Dej seriálu je zasadený do 20. rokov minulého storočia v Birminghame. Rozvetvená rodina Shelbyových založí obávaný gang s názvom Peaky Blinders. Ich meno odkazuje na zvyk nosiť žiletky vo svojich klobúkoch, čo mnohému napovedá. Seriál vám predstaví krutú a krvavú pravdu moderných britských dejín.

Okrem skvelého deja sa môžete tešiť aj na perfektné obsadenie vrátane Cilliana Murphyho, Sama Neilla, Helen McCrory, Annabelle Wallis, Paula Andersona, Iddo Goldberga a Charlieho Creed-Milesa.

IMDb seriál ohodnotil na 8.8

Stranger Things, 2016 - súčasnosť

V malom meste, kde sa všetci veľmi dobre poznajú, sa značnú diať čudné veci. Hlavnými postavami sú štyria dobrí priatelia. Keď jeden z nich zmizne, ostatní sa rozhodnú hľadať ho a zistiť, čo sa v skutočnosti deje.

Skóre na IMDb je 8.8

Zhrnutie

Na streamovacích službách ako Netflix či HBO dnes nájdete desiatky rôznych skvelých seriálov. Ak sa neviete rozhodnúť, vyskúšajte jeden z týchto. Pri minimálne jednom si prídete určite na svoje.

Často kladené otázky

Aké sú top seriály s najlepším hodnotením na IMDb?

Niektoré z najlepšie hodnotených seriálov na IMDb sú Chernobyl (9.4), Black Mirror (8.8), The Crown (8.7), Friends (8.9), When They See Us (8.9), Peaky Blinders (8.8) a Stranger Things (8.8).

O čom je seriál Chernobyl a aké je jeho hodnotenie na IMDb?

Chernobyl je seriál z roku 2019 založený na skutočných udalostiach, ktoré sa stali v černobyľskej jadrovej elektrárni v roku 1986. Epizódy realisticky opisujú, čo sa stalo nielen ľuďom pracujúcim v elektrárni, ale aj tým, ktorí žili v jej blízkosti. Hodnotenie na IMDb je vysokých 9.4.

Aký druh seriálu je Black Mirror a aké má hodnotenie na IMDb?

Black Mirror je seriál zameraný na technológiu a moderný svet. Jednotlivé časti na seba nenadväzujú a každá rozpráva svoj príbeh. Hodnotenie na IMDb je 8.8.Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

mikroprestávka

Mikroprestávky: Čo to je a aké benefity vám prinesú?

Udržať si rovnaký pracovný výkon počas celého dňa je nemožné. Po niekoľkých hodinách sústredenia sa začína človek cítiť únavu, kvôli ktorej sa môže...

pozeranie filmov

Najlepšie knihy, seriály a filmy roka 2022

Rok 2022 so sebou priniesol množstvo zaujímavých kníh a filmov, ktoré rozosmiali, potešili, prekvapili či dokonca spôsobili smútok. Niektoré ste...

plánovanie

Využite svoj deň naplno: 6 tipov, ako si ho správne naplánovať

Určite sa to stalo aj vám. Pozreli ste sa na hodinky a zrazu ste zistili, že je večer a vy ste nestihli ani polovicu toho, čo ste chceli. Ako je to...

filmy

6 nových filmov a seriálov, ktoré by vám v novembri nemali uniknúť

Dni sú čoraz kratšie a vy premýšľate, ako si vyplniť dlhé chladné večery? Zabudnite na prácu a užite si dobré filmové a seriálové snímky, ktoré si...