Zničené nechty? Vyskúšajte tieto domáce triky!

Ľudské nechty sú veľmi silné. Dokážu toho vydržať naozaj veľa. Problémom je však to, že my sami si ich ničíme a oslabujeme. Štiepiace sa nechty sú pomerne častým problémom a môžu byť spôsobené suchosťou, príliš veľkou vlhkosťou, nadmerným používaním odlakovača na nechty a množstvom ďalších faktorov. Našťastie existuje veľa jednoduchých prírodných liečivých prípravkov, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť krásny vzhľad nechtov bez toho, aby ste museli ísť do salónov.

Poďme si o niektorých z nich povedať!

Uhorka

Máte popraskané alebo veľmi suché nechty? Stavte na uhorku. Tá má totižto vitamíny ako vitamín A, E, B1, B3 a C, ktoré sú pre zdravie nechtov dôležité. Okrem toho obsahuje aj kalcium a železo. A ako na to? Stačí, aby ste uhorku vyšťavili a následne do tejto vody nechty na 5 minút namočili. Opakujte aspoň 2-krát za týždeň.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej má perfektné účinky na celé naše telo. Skvelo vie preto pomôcť aj pri problémoch s nechtami. Stačí, aby ste si ho aplikovali na čisté a odlakované nechty. Nechajte pôsobiť pokojne aj niekoľko hodín.

Citrón a sóda

Ak nechcete ísť do salónu, no máte zožltnuté nechty, môžete si ich veľmi jednoducho vybieliť doma bez väčších problémov. Stačí, keď si v miske zmiešajte citrónovú šťavu s jedlou sódou, aby ste vytvorili hustú pastu. Tou následne prechádzajte po nechtoch a vyčistite ich. Dávajte však pozor, citrón v kombinácií so sódou je pomerne silný, a preto by ste tento postup nemali opakovať veľmi často.

Oreganový olej

Oreganový olej, ktorý je ľahko dostupný v supermarkete, je možné použiť na udržiavanie nechtov ako alternatívu k čajovníkovému oleju. Tento olej obsahuje tymol, o ktorom je dokázané, že má úžasné antibakteriálne vlastnosti. Ak trpíte plesňami na nechtoch alebo bakteriálnymi problémami, jemne ich pretrite vatovými tampónmi namočenými v oreganovom oleji.

Kokosový olej

Kokosový olej môže vyživovať a zvlhčiť nechty, a udržať pokožku zdravú. Vezmite niekoľko kvapiek kokosového oleja a masírujte si nechty, až kým sa olej nevstrebe. Tým sa uzdravia a posilnia vaše nechtové lôžka.

Myslite na to, čo jete

Vedeli ste o tom, že problém s nechtami je často ukrytý v tom, čo jete? Nedostatočná konzumácia dôležitých vitamínov a minerálov sa môže odraziť na zlomených alebo inak porušených nechtoch. Myslite preto na biotín, zinok, železo a nezabúdajte ani na vitamíny. Snažte sa ich prijímať v strave.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: