Sú Apple AirPods Pro vodeodolné?

airpods na stole

Ako všetci vieme, AirPods 1. a 2. generácie nie sú vodotesné ani vodeodolné. To znamená, že nie sú navrhnuté tak, aby odolali úplnému ponoreniu alebo dokonca striekaniu vody. Ako je na tom najnovší model AirPods Pro?

Sú AirPods Pro vodotesné? Krátka odpoveď znie: nie, nie sú úplne nepremokavé. Slúchadlá AirPods Pro sú však vodeodolné, čo znamená, že zvládajú pot a úniky vody, vrátane dažďa. Jednotlivé slúchadlá však pravdepodobne neprežijú, ak ich ponoríte do vody.

Podľa oficiálneho stanoviska spoločnosti Apple majú AirPods Pro stupeň odolnosti voči vode IPX4. To znamená, že sa nepoškodia ak sú vystavené striekajúcej vode. Ak by sa však úplne ponorili do vody, poškodili by sa.

Čo znamená hodnotenie IPX4? „IP“ znamená Ingress Protection alebo ratingový systém. Prvé číslo po IP predstavuje úroveň odolnosti zariadenia voči prachu a iným pevným časticiam. Druhé číslo predstavuje jeho odolnosť proti tekutinám.

Hodnotenie AirPods Pro IPX4 znamená, že sú odolné voči striekajúcej vode prichádzajúcej z ľubovoľného smeru. Ich hodnotenie X, pevnosť tuhých častíc, jednoducho znamená, že sa nepodrobili tomuto špecifickému testu. Ak ich počas cvičenia používate, môžu odolať potu, ale nemali by sa používať na vodné športy. Ak vás po ceste náhodou zastihne dážď, vaše AirPods Pro by mali prežiť.

Dôležité je však myslieť na to, že nabíjacie puzdro vodeodolné alebo vodotesné nie je. Preto ho vode určite nevystavujte.

airpods a mobil

Ako udržať Apple AirPods Pro v bezpečí?

Máme pre vás zopár tipov:

  • Nedávajte AirPods Pro pod tečúcu vodu, napríklad do sprchy alebo pod vodovodný kohútik.
  • Vyhýbajte sa ponoreniu AirPods Pro do bazéna.
  • Nedávajte AirPods Pro do práčky alebo sušičky.
  • Nenoste AirPods Pro v saune alebo v parnej miestnosti.

Čo ak sa stalo, že sa Apple AirPods Pro namočili?

  • Čistite ich mäkkou suchou handričkou, ktorá po sebe nezanecháva vlákna.
  • Pred použitím alebo vložením do nabíjacej skrinky ich nechajte úplne vyschnúť.
  • Nevystavujte AirPods Pro výrobkom ako sú mydlo, šampón, kondicionér, parfém, rozpúšťadlo, saponát, kyselinám alebo kyslým potravinám, odpudzovačom hmyzu, opaľovacím krémom, olejom alebo farbám vlasov. To všetko môže negatívne ovplyvniť tesnenie vody a akustické membrány.

Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

prehliadanie webu

Anonymné prehliadanie: Čo to je a ako naozaj funguje?

Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...

Macbook

Najlepšie notebooky roka 2023

Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...

Apple Watch

Najlepšie inteligentné hodinky roka 2022

Popularita inteligentných hodiniek každým rokom stúpa. Niet sa však čomu čudovať. Tieto praktické a spravidla menšie zariadenia dokážu zobrazovať...

iPad air

iPad Air 5 vs iPad Pro 2022: Ktorý je pre vás ten najlepší?

Apple má vo svojej ponuke viacero iPadov, pričom všetky delí do dvoch základných skupín – Pro a Air. Modely Pro boli v minulosti charakteristické...