Prečo sa váš smartfón prehrieva a ako proti tomu bojovať?

Pokojne môžeme povedať, že dnešná spoločnosť je mobilnou spoločnosťou, ktorá bez mobilných telefónov, smartfónov a rôznej inej elektroniky nedokáže fungovať alebo vyjsť z domu. Môžeme takisto povedať, že v dnešnej dobe asi neexistuje človek, ktorý by nemal mobilný telefón. Mobily sú totižto v dnešnom svete veľmi dôležité. Mnohokrát však mobily prichádzajú do styku s rôznymi problémami.

Jedným z častých problémov s ktorým sa stretávame v dnešnej dobe, a najmä v lete, je prehrievanie smartfónov. Aký je vlastne dôvod vysokej teploty a prehrievania mobilných telefónov? V dnešnom článku si o tom v krátkosti povieme.

Energeticky náročné aplikácie

Prvou a najčastejšou možnosťou sú aplikácie, ktoré sú energeticky náročné a mobil pri ich zobrazovaní musí pracovať omnoho výkonnejšie ako pri bežnom telefonovaní či SMS-kovaní. Do tejto kategórie patria hry s vysokou pamäťou. Ak je totižto pamäť plná alebo o niečo viac zaplnená, hry s veľkou pamäťou majú vplyv na zaťaženie procesora.

Druhou možnosťou môže byť aj viac aplikácií, ktoré sú zapnuté naraz. Tie sú totižto zapnuté na pozadí, aj napriek tomu, že o nich neviete.

Inou možnosťou, okrem hrania hier či spustených programov na pozadí, môže byť napríklad počúvanie hudby alebo sledovanie filmov. Toto všetko môže spôsobiť prehrievanie mobilu a to najmä v letných mesiacoch.

Nabíjačky takisto spôsobujú teplo

Používate svoj mobil popri nabíjaní? Môže sa stať, že vaše zariadenie sa prehreje a bude horúce. Je to najmä z toho dôvodu, že do batérie prichádza energia a tým sa batéria zahrieva. Treba však myslieť na to, že pri nabíjaní nie je najlepšie mobil používať.

Ak mobil nabíjate, majte ho na podložke, ktorá mu nespôsobí, že sa bude prehrievať ešte viac. Vyhnite sa vankúšom, paplónom alebo nejakým obliečkam. Stavte skôr na skrinku, nočný stolík alebo zem.

Príliš horúci mobil môže byť nebezpečný

Vždy myslite na to, že ak je mobil príliš horúci, môže byť nebezpečný. Je preto veľmi dôležité, aby ste takto horúci mobil nepoužívali, najlepšie vypli a dali ho na chladné miesto, kde by mohol vychladnúť. Následne s ním môžete pracovať.

Už mnohokrát sa stalo, že mobil, ktorý bol horúci, začal horieť alebo vybuchol. Práve preto je veľmi bezpečné s takýmto mobilným telefónom pracovať. Vysokú teplotu svojho smartfónu určite neignorujte.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: