Nosíte lodičky? Tieto pravidlá musíte poznať

čierne lodičky

Móda má zopár pravidiel, ktoré by ste mali, ak chcete vyzerať dobre, poznať a dodržiavať. Niektoré z nich sa viažu aj na obľúbenú obuv mnohých žien. Touto obuvou myslíme lodičky vhodné najmä k elegantným outfitom. Či už nosíte lodičky k šatám alebo nohaviciam, tieto pravidlá by ste mali rozhodne poznať.

#1 Uistite sa, že máte správnu veľkosť topánky

Správna veľkosť topánky je kľúčová a veľmi dôležitá. Pri lodičkách je však často iná ako pri teniskách alebo balerínach. Dôvod, prečo to tak je, je jednoduchý.

Noha nie je rovno, ale v sklone. Potrebuje tak viac miesta. Práve preto by ste mali siahnuť po lodičkách, ktoré sú o jedno číslo väčšie. Tie vám poskytnú nielen viac miesta v dĺžke topánky, ale aj v šírke.

Plus, ak sa vám stalo, že sa vám noha príliš posúva dopredu, menšia veľkosť vám nijako nepomôže. Práve naopak, zhorší to. Noha sa bude stále posúvať vpred, no topánka vás ešte k tomu bude oškierať na členkoch.

K lodičkám si preto kúpte gélové vložky, ktoré budú chodidlo držať na svojom mieste.

#2 Lodičky si kupujte podľa typu svojho chodidla

Vedeli ste o tom, že existuje niekoľko typov chodidiel? Pred nákupom lodičiek by ste mali zistiť, ktorý typ máte vy a podľa toho si kúpiť správny model.

Niektorí ľudia majú chodidlá ploché, iní príliš vykrojené. Dobre urobíte, ak pôjdete do kamenného obchodu a topánky si vyskúšate. Zistíte, či vám sedia alebo nie.

Nikdy si nekupujte topánky, ktoré vám nesedia, nie sú komfortné alebo vás v nich nohy bolia. Na nohu si ich dáte maximálne raz alebo dvakrát a budete ich musieť posunúť ďalej.

#3 Čím hrubší opätok, tým vyššie pohodlie pre vaše nohy

Povedzme si to na rovinu. Lodičky nie sú práve najpohodlnejšími topánkami. Sú však veľmi pekné a štýlové. Vedia krásne predĺžiť nohy a skvelo doplnia každý elegantný outfit.

Výhodou však je, že na trhu nájdete veľké množstvo rôznych typov opätkov. Okrem ihličiek, ktoré sú najnepohodlnejšie a najhoršie sa v nich chodí, poznáme aj lodičky s hrubším opätkom. Tie sú omnoho pohodlnejšie a chodí sa v nich ľahko.

Ak si teda hľadáte lodičky do práce, v ktorých by ste vydržali celý deň, vyberte si tie s hrubším opätkom.

#4 Dopredu sa na v nich naučte chodiť

To najhoršie, čo môžete urobiť, je kúpiť si svoje prvé lodičky a vziať si ich do práce či na spoločenskú udalosť bez toho, aby ste sa v nich naučili chodiť. Bohužiaľ, chodenie v lodičkách nie je jednoduché a s touto vlastnosťou sa nerodí žiadna žena.

Ak chcete vyzerať v lodičkách dobre a nechcete prísť k úrazu, naučte sa v nich chodiť doma. Obujte si ich a prechádzajte sa po obývačke alebo v blízkom okolí domu.

#5 Nebojte sa farieb a potlačí

Áno, najkrajšie lodičky sú tie jednofarebné v neutrálnych farbách ako napríklad čierna alebo hnedá. Ak však takéto modely doma už máte a chceli by ste nejaké nové, siahnite po zaujímavých farbách alebo potlačiach. Rozhodne sa ich nebojte.

Kombinácia niekoľkých farieb vyzerá na lodičkách zaujímavo. Keď ich skombinujete s jednoduchým a jednofarebným outfitom, môžete len vyhrať.

Zhrnutie

Lodičky sú základným typom obuvi, ktorý by vám v šatníku nemal chýbať. Dopredu sa v nich však naučte chodiť a vyberte si typ vhodný pre vašu nohu.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

módne trendy 2021

Najväčšie letné trendy 2021: Čo vám nesmie chýbať?

Trendy sa neustále menia, a to, čo bolo moderné pred pár týždňami, je dnes už dávno preč. Udržať krok s módnymi špecialistami je niekedy náročné,...

najnovšie módne trendy

Všetky trendy na rok 2021: Čo bude moderné a nemalo by vám chýbať?

Trendy sa neustále menia. Raz je moderná jedna vec, inokedy druhá. Najväčšie zmeny si môžeme všímať spravidla na začiatku nového roka či dekády....

móda

7 módnych detailov, ktoré dokážu všetko pokaziť. Dávajte si na ne pozor!

Ako iste viete, sú to práve maličkosti, ktoré dokážu váš výzor alebo outfit skrášliť a určitým spôsobom doplniť. Bohužiaľ, pri nedostatočnej...

zimný kabát

Ako si vybrať ten najlepší zimný kabát?

Kabát je základným kúskom každého zimného outfitu. Je elegantný, štýlový a hodí sa každej žene či mužovi. Najväčšou výhodou je to, že sa dá...