Nakupujeme šaty podľa postavy. Aké sa vám hodia?

Každý človek je iný. Odlišujeme sa tým, ako vyzeráme, tým ako rozprávame či tým, aký spôsob chôdze máme. Existuje však niekoľko základných typov postáv, podľa ktorých môže žena vedieť, aké šaty sa jej hodiť budú a naopak, aké určite nie. My sme si dnes pre vás pripravili článok s radou, ako si kúpiť šaty presne podľa vašej postavy.

Áčkový strih

Áčkový strih šiat je dnes veľmi obľúbeným strihom, ktorý nenechá chladnú žiadnu ženu. Sú to šaty, ktoré vedia spraviť perfektný postavu, ak ich vieme správne nosiť. Tento typ šiat sa hodí najmä ženám, ktoré majú problémové partie práve v oblasti brucha. Vďaka tomu, že je sukňa jemne rozšírená v oblasti pásu a bokov, dokonale zakrýva väčšie bruško, boky či zadok.

Okrem toho, tento strih šiat lichotí ženám, ktoré sú nižšie, pretože šaty bývajú spravila kratšie. Postavu tak nijako nezdeformujú a na žene vyniknú.

Obtiahnuté šaty

Mnohé ženy si myslia, že na to, aby mohli nosiť obtiahnuté šaty, musia vyzerať perfektne a nemôžu mať žiadnu chybičku krásy. To však nie je pravda. Samozrejme, pri výbere takýchto šiat je dôležité dávať si pozor nielen na materiál a strih, ale taktiež aj potlač, ktorá vie urobiť veľa zlého, ak nie je vybratá správne.

Obtiahnuté šaty dokážu opticky zúžiť pás a nasmerovať pohľad naň. Vďaka tomu tento druh šiat môžu nosiť aj ženy, ktoré majú väčší zadok.

Ak sú šaty dlhšie, neodporúčajú sa ženám, ktoré sú nižšie. Mnohé obtiahnuté šaty však nájdete aj vo veľmi príjemných stredne dlhých či krátkych dĺžkach, ktoré sa pre nižšie ženy hodia.

K takýmto šatám spravíte najlepšie, ak skombinujete lodičky na nižšom alebo vyššom opätku. Celá postava bude vyzerať chudšie a harmonicky.

Oversize šaty

V dnešnej dobe, a najmä počas leta, sú veľmi obľúbené oversize šaty, ktoré sú padavé, voľné a dobre cez ne prefukuje vánok, vďaka čomu sa môžete cítiť príjemne. Ženy ich milujú najmä z toho dôvodu, že sú voľné a komfortné. Taktiež všetky zakryjú, a preto sa nemusíte báť ani dobre najesť na obed.

Oversize šaty sú vhodné pre všetky typy postáv. Dôležité je však vybrať správnu dĺžku. Šaty by mali končiť v strede stehna, maximálne tesne nad kolenom. Dôvod je najmä ten, že človek v dlhších oversize šatách vyzerá skôr ako vo vreci alebo ako utopený. A takýto efekt určite dosiahnuť nechcete.

Puzdrové šaty

Tento typ šiat je najlepší na oslavy či do práce. Je to ten typ šiat, ktorý sa veľmi podobá na obtianuté šaty, no telo v nich nie je až tak obopnuté. Práve preto si ich môžu dovoliť aj ženy, ktoré majú problémy v partiách s bruchom či bokmi. Vďaka tomu, že šaty sú skvelo strihané a rovné, celé telo zharmonizujú a nebudú priťahovať pozornosť na partie, ktoré nechcete.

Vďaka tomu, že majú puzdrové šaty skvelý strih, sa v nich budete cítiť perfektne. Ich dĺžka je väčšinou tesne nad stehná.

Maxi šaty

Tento typ šiat sa hodí najmä na dovolenky, k moru a na veľmi teplé dni. Hodí sa skôr ženám, ktoré sú vysoké. Pri nižších dámach by mohol z centimetrov skôr ubrať.

Voľný strih

Ten by sa dal popísať aj ako "tričkový" strih, ktorý sa hodí najmä ženám, ktoré vyznávajú skôr chlapčenský štýl a majú rady pohodlie. Je to štýl, ktorý sa nehodí úplne každému a je dôležité si šaty pred kúpou vyskúšať.

Tento typ šiat sa najčastejšie hodí na bežné voľné dni. Nie je úplne vhodný do práce.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: