Máte problémy s nepresnou GPS? Vyriešte ich pomocou týchto trikov

malé auto na mape

GPS nám v mnohých prípadoch skvelo pomáha. Dostane nás z bodu A do bodu B bez toho, aby sme vôbec poznali cestu. Občas sa však stáva, že navigácia nie je úplne presná. Čo s týmto problémom robiť?

GPS v mobile

1.GPS nesmie stáť nič v ceste

Vo vozidle musíte nájsť navigácii správne miesto, kde na ňu budete dobre vidieť a kde bude mať priame spojenie so satelitmi. Dobré je nainštalovať ju na prednú palubovku, kde aj vo väčšine prípadov býva.

Takéto miesto bude dobré nielen pre vás, ale taktiež pre samotnú navigáciu. Pomôžete jej získať lepší signál.

2. Vyhýbajte sa miestam so zlým signálom

Bohužiaľ, nie vždy sa nachádzame na mieste, kde je dobrý signál. Pre správne pracovanie navigácie je však práve signál základom.

Veľké množstvo stromov alebo iné prekážky často blokujú alebo rušia príjem. Znižuje sa tak presnosť údajov, ktoré GPS poskytuje.

3. GPS pravidelne nabíjajte

Najlepší výkon GPS získate len vtedy, ak je plne nabitá. Preto ju po každej ceste nezabudnite skontrolovať.

4. Nezabúdajte na aktualizáciu

Väčšina navigácií poskytuje možnosť pravidelnej aktualizácie. Vďaka tomu vedia podať ten najlepší výkon a nestane sa, že vás zavedú na cestu, ktorá už neexistuje alebo je zatvorená.

5. Použite anténu

Pre ten najlepší signál je dobré staviť na anténu. Navigácia bude vďaka nej pracovať omnoho presnejšie.

GPS v aute

6. Režim úspory energie

Ešte predtým, ako nasadnete do auta, je dobré pozrieť sa, či GPS nie je v režime šetrenia batérie alebo energie. Tieto režimy zamedzujú niektorým funkciám, ktoré budete na ceste potrebovať.

7. Prehľadná mapa pomáha orientácii

Mnohé GPS poskytujú aj možnosť zobrazovania mapy na obrazovke. Vďaka tomu viete, kam idete. Nehovoriac o tom, že sa budete cítiť lepšie, pretože budete vedieť, že GPS vás vedie správnym smerom.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

prehliadanie webu

Anonymné prehliadanie: Čo to je a ako naozaj funguje?

Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...

Macbook

Najlepšie notebooky roka 2023

Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...

Apple Watch

Najlepšie inteligentné hodinky roka 2022

Popularita inteligentných hodiniek každým rokom stúpa. Niet sa však čomu čudovať. Tieto praktické a spravidla menšie zariadenia dokážu zobrazovať...

iPad air

iPad Air 5 vs iPad Pro 2022: Ktorý je pre vás ten najlepší?

Apple má vo svojej ponuke viacero iPadov, pričom všetky delí do dvoch základných skupín – Pro a Air. Modely Pro boli v minulosti charakteristické...