Máte problémy s nepresnou GPS? Vyriešte ich pomocou týchto trikov

GPS nám v mnohých prípadoch skvelo pomáha. Dostane nás z bodu A do bodu B bez toho, aby sme vôbec poznali cestu. Občas sa však stáva, že navigácia nie je úplne presná. Čo s týmto problémom robiť?

1.GPS nesmie stáť nič v ceste

Vo vozidle musíte nájsť navigácii správne miesto, kde na ňu budete dobre vidieť a kde bude mať priame spojenie so satelitmi. Dobré je nainštalovať ju na prednú palubovku, kde aj vo väčšine prípadov býva.

Takéto miesto bude dobré nielen pre vás, ale taktiež pre samotnú navigáciu. Pomôžete jej získať lepší signál.

2. Vyhýbajte sa miestam so zlým signálom

Bohužiaľ, nie vždy sa nachádzame na mieste, kde je dobrý signál. Pre správne pracovanie navigácie je však práve signál základom.

Veľké množstvo stromov alebo iné prekážky často blokujú alebo rušia príjem. Znižuje sa tak presnosť údajov, ktoré GPS poskytuje.

3. GPS pravidelne nabíjajte

Najlepší výkon GPS získate len vtedy, ak je plne nabitá. Preto ju po každej ceste nezabudnite skontrolovať.

4. Nezabúdajte na aktualizáciu

Väčšina navigácií poskytuje možnosť pravidelnej aktualizácie. Vďaka tomu vedia podať ten najlepší výkon a nestane sa, že vás zavedú na cestu, ktorá už neexistuje alebo je zatvorená.

5. Použite anténu

Pre ten najlepší signál je dobré staviť na anténu. Navigácia bude vďaka nej pracovať omnoho presnejšie.

6. Režim úspory energie

Ešte predtým, ako nasadnete do auta, je dobré pozrieť sa, či GPS nie je v režime šetrenia batérie alebo energie. Tieto režimy zamedzujú niektorým funkciám, ktoré budete na ceste potrebovať.

7. Prehľadná mapa pomáha orientácii

Mnohé GPS poskytujú aj možnosť zobrazovania mapy na obrazovke. Vďaka tomu viete, kam idete. Nehovoriac o tom, že sa budete cítiť lepšie, pretože budete vedieť, že GPS vás vedie správnym smerom.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: