Kuchynská linka ako z časopisu: Stavte na dve farby!

Jednofarebným kuchyniam odzvonilo a nahradili ich dvojfarebné kuchynské linky a dekorácie. Kombinácia dvoch farieb je zaujímavá a pritiahne pozornosť. Hodí sa ako do menších, tak aj do väčších kuchýň. Stavte na tento trend aj vy a uvidíte, že neoľutujete.

Čo rok to iný trend

Určite ste si stihli všimnúť, že rovnako ako v móde, tak aj v interiérovom dizajne prichádza každý rok k určitým zmenám. Trendy a štýly sa menia a to, čo bolo trendy celý minulý rok, nie je trendy počas tohto. Niet sa však ani čomu čudovať. Doba ide stále dopredu a prináša so sebou zaujímavé kúsky.

Dvojfarebný trend má však jednu veľkú výhodu. Je nadčasový, vďaka čomu bude moderný nie jednu, ale rovno niekoľko sezón. Kuchyňa bude vyzerať dobre roky bez toho, aby ste ju menili.

Nebojte sa farieb

Mnohí sú naučení na jednofarebný trend, ktorý kraľuje už roky. Kuchynská linka, ktorej vrchná doska je v rovnakom odtieni ako skrinky či zásuvky vyzerá dobre, no nijakým spôsobom neprekvapí či nezaujme. Často splýva a na to, aby vyzerala moderne, je potrebné doplniť ju rôznymi doplnkami.

Nasledujúce roky však bude jednofarebný mdlý trend v pozadí a nahradí ho kuchyňa, ktorá hrá farbami. Dvojfarebné kuchynské linky sú už teraz veľkým hitom. S prichádzajúcim rokom 2021 sa však trend bude tešiť ešte väčšej obľube.

Kombinovať môžete nielen farby, ale taktiež textúry prírodných materiálov či vzory. Netreba zabúdať ani na povrchové úpravy. Matná s leskom sú kontrastom, ktorý pri správne zvolených odtieňoch vyzerá skvelo.

Príťažlivý kontrast

Kontrast dvoch odlišných farieb bol príťažlivý pre mnohých vždy. Ak sa vám páčil, pokojne naň pri zariaďovaní kuchyne stavte. Najobľúbenejšou kombináciou je čierna a biela. Mnohí však namiesto čiernej volia aj iné farby, ako napríklad tmavozelenú alebo tmavofialovú.

Tmavé farby si veľmi dobre rozumejú s kovovými kúskami. Nebojte sa preto k čiernej a bielej pridať ešte zlatú alebo striebornú. Zlatá pôsobí luxusne, strieborná skôr stroho a minimalisticky.

Ak si však vyberiete dve úplne odlišné farby, mali by ste mať prvok, ktorý ich bude spájať. Môže to byť napríklad spomínaná zlatá alebo strieborná.

Tón v tóne

Ak nie ste príliš veľkým milovníkom kontrastu, netreba sa báť. Dvojfarebný trend má ešte jednu možnosť, a to kombinovať dve farby tón v tóne. To znamená, vyberajte farby, ktoré sú podobné.

Veľmi dobre vyzerá biela a béžová alebo čierna a sivá. Prípadne vyberte rovnakú farbu len vo viacerých odtieňoch. Bledozelená a tmavozelená alebo bledomodrá a tmavomodrá sú stávkou na istotu.

Do týchto kombinácii môžete taktiež zvoliť kovové doplnky vo forme zlatej alebo striebornej.

Dve stačia

Dvojfarebný trend sa nazýva dvojfarebným hlavne z dôvodu, že v ňom kombinujete dva odtiene. Vyhnite sa pridávaniu tretej alebo štvrtej farby. Kovové odtiene ako zlatá a strieborná sú výnimkou. Dokážu skvelo celý výzor rozbiť. Iné farby by však mohli pôsobiť príliš chaoticky.

Ak ste si farby stále nevybrali, môžete sa inšpirovať TOP farbami do kuchýň na rok 2021. Medzi tie naj budú patriť zelená (všetky odtiene), modrá a slivková.

Zhrnutie

Kuchyňa je pracovnou miestnosťou, ktorá musí byť najmä praktická. To však nevylučuje možnosť, že bude štýlová a trendy. Zariaďte si ju podľa najnovších trendov a uvidíte, že sa vám v nej bude nielen dobre robiť, ale taktiež sa v nej budete skvelo cítiť.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: