Jeseň a zimu ovládne koža. Máte ju v šatníku aj vy?

jesenné outfity

Koža bola vždy považovaná za kúsok, ktorý z módy len tak nevyjde. Skvelo sa nosí, je príjemný a na človeku dobre vyzerá. Jeho výhodou je najmä to, že mnohé "náhrady", ktoré nie sú skutočnou kožou, vyzerajú prirodzene a reálne.

Poďme sa spoločne pozrieť, ktoré kúsky sú v tejto sezóne IN a budú sa nosiť nielen počas celej jesene, ale taktiež zimy.

Kožené kabelky

Stávka na istotu a bežná vec, ktorú máme doma snáď všetky. Kožené alebo aspoň koženkové kabelky sú presne tým kúskom, ktorý sa jednoducho kombinuje, je štýlový a z módy nevyjde nikdy. Mať doma jednu väčšiu a jednu menšiu v klasickej čiernej farbe je istota. Doma by vám nemali chýbať.

Bežný klasický look dokáže čierna kabelka skvelo dotvoriť a oživiť. Taktiež sa hodí ako k elegantnému, tak aj športovému outfitu.

Kožená bunda

Rovnako ako kabelka, tak aj kožená bunda je kúsok, ktorý nechýba doma snáď nikomu. Je to presne ten druh oblečenia, ktorý sa hodí ako do športového, tak aj do elegantného outfitu, jednoducho sa kombinuje a príjemne sa nosí.

Mnohé kožené bundy nájdete v zateplených prevedeniach, vďaka čomu sa budú hodiť aj do sychravého a studeného počasia.

Kožený kabát

Tento rok prišiel na trh kožený kabát, ktorý púta pozornosť už z diaľky. Je to módny trend, ktorý sa po rokoch vracia a my ho milujeme. Vďaka tomu, že je z kože, ho môžete nájsť v rôznych farebných prevedeniach a štýloch. Vybrať si môžete aj z jednotlivých dĺžok.

Dávajte si však pozor. Pri kombinovaní farebných kabátov je občas ťažké nájsť správne oblečenie "pod". Najlepšie spravíte ak ostanete pri nude alebo tmavších farbách.

Ku koženému kabátu nie je vhodné kombinovať niečo ďalšie kožené. Koža je totižto sama o sebe celkom výrazným materiálom.

Kožená sukňa

Kým po minulé roky bola kožená sukňa skôr kúskom, ktorý sa nosil v kratších prevedeniach, tento rok prichádza v úplne inom šate. IN je totižto sukňa, ktorá je omnoho dlhšia a to rovno pod alebo tesne nad kolená v kombinácií s výraznejším opaskom na páse. Namiesto opaska však na sukni môže byť nejaký iný doplnok alebo aplikácia.

Takáto kožená sukňa však nie je úplne pre každého a dávať pozor by si mali najmä nižšie ženy. Tým by totižto mohla nepekne deformovať postavu a obrať ich o veľmi dôležité centimetre.

Tieto sukne sa najlepšie kombinujú s vysokými opätkami.

Kožené nohavice

Celý článok ukončíme jedným veľmi sporným kúskom odevu, na ktorý má každý iný názor. Kožené nohavice sú mnohými milované, no taktiež nenávidené. Na ich nosenie musí mať človek trochu odvahy, pretože v nesprávnej kombinácií môžu vyzerať vulgárne. Ak ich však zapracujete do outfitu správne, budete vyzerať ako diva.

Malá rada na záver

Koža je síce priateľ, no dokáže urobiť aj veľa "problémov". Do outfitu nikdy nekombinujte dva príliš výrazné kožené kúsky ako napríklad sukňu a bundu. Celý kožený outfit je totižto pasé a nevyzerá dobre. Naopak, kombinácia koženej sukne a kabelky môže vyzerať dobre. Kabelka by však mala byť malá.

Kožu nikdy nekombinujte s kožou, takéto outfity nevyzerajú dobre, vyzerajú skôr vulgárne a rozhodne nimi neoslovíte.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

módne trendy 2021

Najväčšie letné trendy 2021: Čo vám nesmie chýbať?

Trendy sa neustále menia, a to, čo bolo moderné pred pár týždňami, je dnes už dávno preč. Udržať krok s módnymi špecialistami je niekedy náročné,...

najnovšie módne trendy

Všetky trendy na rok 2021: Čo bude moderné a nemalo by vám chýbať?

Trendy sa neustále menia. Raz je moderná jedna vec, inokedy druhá. Najväčšie zmeny si môžeme všímať spravidla na začiatku nového roka či dekády....

móda

7 módnych detailov, ktoré dokážu všetko pokaziť. Dávajte si na ne pozor!

Ako iste viete, sú to práve maličkosti, ktoré dokážu váš výzor alebo outfit skrášliť a určitým spôsobom doplniť. Bohužiaľ, pri nedostatočnej...

zimný kabát

Ako si vybrať ten najlepší zimný kabát?

Kabát je základným kúskom každého zimného outfitu. Je elegantný, štýlový a hodí sa každej žene či mužovi. Najväčšou výhodou je to, že sa dá...