Je GoPro Hero 8 vhodná na fotografovanie alebo nakrúcanie krátkych videí?

GoPro kamera

Ako väčšina z nás vie, Go Pro je značka, ktorá predáva profesionálne kamery. Tento typ kamier je vhodný skôr na akčnejšie dobrodružstvá, kde by sa bežné fotoaparáty či kamery ihneď zničili. Milovníci extrémnych športov tieto kamery milujú a my sa im ani nečudujeme. Výkon, ktorý kamery podávajú je naozaj vysoký.

Model GoPro Hero 7 bol vlajkovou loďou pre milovníkov adrenalínových športov, ktorí chcú kvalitnú kameru za skvelú cenu. Onedlho na trh zavíta jeho nástupca, GoPro Hero 8. Bude nová generácia poskytovať rovnakú vynikajúcu kvalitu, alebo to bude ešte lepšie? Budete môcť na GoPro Hero 8 nakrúcať bežné videá zo života a používať ho na fotografie? V dnešnom článku vám o tom povieme viac.

Môžete na GoPro Hero 8 fotiť fotky?

Samozrejme. GoPro sú síce kamery, ktoré patria medzi tie najznámejšie a najlepšie na video, no môžete nimi aj fotiž. Všetky zariadenia GoPro vám vytvárajú fotky vo formáte JPG. Niektoré z najnovších modelov však môžu používať aj RAW vo formáte GOPro.gpr. Na tom však nie je nič zlé.

Kým pre malý snímač a širokouhlý objektív nie je optická stabilizácia obrazu, fotografie, ktoré odfotíte na GoPro nemusia byť tak kvalitné ako tie, ktoré urobíte so svojím smartfónom. Aj napriek tomu sa však výrobok bude snažiť poskytnúť vám maximum.

Aké sú výhody používanie GoPro namiesto mobilného telefónu?

Mnoho mobilných telefónov podporuje pri nahrávaní videa iba 30 snímok za sekundu. TO síce nie je problém počas normálneho záznamu videa, no keď cestujete niekam a idete vyššou rýchlosťou, mobil vám nedá také skvelé zábery ako GoPro. To totižto sníma 60 snímok za sekundu čo znamená, že zachytíte úplne všetko. Výsledný záznam bude jasný a bude na ňom všetko vidno.

Samozrejme, nie každý chodí lyžovať a potápať sa každý deň, no sú veci, ktoré robíme často ako napríklad rôzne športy. So systémom GoPro s rýchlosťou 120 snímok za sekundu môžete snímať kvalitné filmy.

Bude najnovší GoPro vhodný na nakrúcanie bežných videí a vlogov?

Prvou vecou, ktorú musíte vedieť je, že GoPro nemá zoom a ani zaostrenie. TO znamená, že keď budete nakrúcať sami seba, nemôžete rozostriť pozadie. Práve to je dôvod, prečo mnohí ľudia nepoužívajú GoPro na nakrúcanie vlogov alebo videí, v ktorých nakrúcajú sami seba.

GoPro

GoPro však môžete k vlogom použiť ako doplnok. Nejaké zábery alebo snímky môžu samotné video oživiť. Tento typ kamery so sebou totižto môžete nosiť na hlave alebo pripnutý hocikde na svojom tele. Vlog tak bude bohatší o zaujímavé zábery.

Druhý dôvod, prečo GoPro nie je vhodný na tento typ videí je najmä to, že scény by mohli byť monotónne, keďže GoPro vám nezaostrí na jeden objekt, ktorý potrebujete. GoPro kamery sú totižto vhodné najmä na extrémne športy a podobné aktivity, ktoré sa rozhodne oplatí mať nakrútené.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

prehliadanie webu

Anonymné prehliadanie: Čo to je a ako naozaj funguje?

Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...

Macbook

Najlepšie notebooky roka 2023

Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...

Apple Watch

Najlepšie inteligentné hodinky roka 2022

Popularita inteligentných hodiniek každým rokom stúpa. Niet sa však čomu čudovať. Tieto praktické a spravidla menšie zariadenia dokážu zobrazovať...

iPad air

iPad Air 5 vs iPad Pro 2022: Ktorý je pre vás ten najlepší?

Apple má vo svojej ponuke viacero iPadov, pričom všetky delí do dvoch základných skupín – Pro a Air. Modely Pro boli v minulosti charakteristické...