Čo to je Huami PAI?

Huami Amazfit sa, najmä v zahraničí, považujú za veľmi obľúbenú značku inteligentných hodiniek, ktorá si získala priazeň veľkého množstva ľudí. Poskytuje totižto výrobky so špičkovými funkciami, dlhou výdržou batérie a profesionálnym monitoringom zdravia. Zo všetkých spomenutých môže byť najzaujímavejšou technológia Huami PAI, ktorá bola spoločnosťou vyvinutá už dávnejšie. Čo je to za technológiou a čo vlastne robí?

Čo je Huami PAI?

PAI je skratka pre Personal Activity Intelligence. Ide o vedecky podloženú metriku, ktorá premieňa údaje o srdcovej frekvencii na jedno osobné skóre a ukazuje používateľom, koľko aktivity potrebujú na to, aby zostali zdraví. Metrika PAI sa môže používať v zariadeniach na meranie srdcovej frekvencie, aby ľudia mohli svoje cvičebné úrovne sledovať intuitívnejšie a presnejšie.

Ako PAI funguje?

Na začiatku vám metrika sleduje srdcový rytmus počas všetkých aktivít (dokonca aj aktivít, ktoré nezahŕňajú kroky) na vygenerovanie skóre PAI. Cieľom je udržiavať skóre 100 PAI počas 7 dní.

Skóre PAI je založené na fyzických údajoch každej osoby (vek, pohlavie, maximálna srdcová frekvencia, pokojová srdcová frekvencia a reakcia tela na cvičenie). Takže aktivita, ktorú každý potrebuje na dosiahnutie svojho cieľa 100 je jedinečná a iná.

Výhody PAI

PAI má mnohé benefity. Jednou z nich je, že funguje automaticky a veľmi jednoducho. Porozumie jej aj začiatočník.

Druhou výhodou sú dlhodobé zdravotné prínosy. Podľa štúdie HUNT Fitness Study majú ľudia, ktorí neustále udržiavajú svoje skóre PAI nad 100, nižšie riziko vzniku hypertenzie, srdcových chorôb a cukrovky 2. typu. Pokiaľ udržiavate hodnotu Huami-PAI nad 100, udržiavate si dobré zdravie.

A treťou, veľmi dobrou výhodou je, že PAI sa vie prispôsobiť každému. Výsledky sú jedinečné a unikátne.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: