Čo je to baggy look a prečo je dnes taký obľúbený?

outfity

V dnešnej dobe nájdeme naozaj obrovské množstvo štýlov. Výber tak máte naozaj široký a je len na vás, ktorý si vyberiete. Od elegancie až k športovým štýlom. Jedným z tých novších je baggy look. Aký to je a prečo je taký obľúbený?

Čo to je?

Určite poznáte aj vy ten štýl, ktorý je plný voľných strihov, vrstvenia a pohodlnosti. Presne to je baggy look. Stačí si predstaviť oversized veci, ktoré sú skombinované s ďalšími omnoho väčšími kúskami. Takéto oblečenie vám poskytuje veľkú pohodlnosť a komfort.

Baggy look alebo baggy style je veľmi dôležité správne skombinovať. Ak ho totižto neskombinujete správne, mohlo by sa stať, že by ste vyzerali ako jedno veľké vrece.

Tento štýl si nezamilovali len známe celebrity, ale taktiež bežní ľudia a mnohí influenceri. Kombinujte zaujímavé kúsky aj vy a stavte na pohodlnosť spolu so štýlovosťou.

Mnohé outfity a štýly nie sú príliš pohodlné. Aj napriek tomu ich milujeme a nosíme. Prečo? Pretože sú trendy. Pri baggy looku si nemusíte vyberať medzi pohodlím a štýlovosťou. Ponúka obe. Práve to je jeden z dôvodov, prečo je tak obľúbený. 

Zemité a tmavšie farby

Baggy style je skôr o zemitých a tmavších farbách. Kombinujú sa najčastejšie čierne, hnedé alebo ťavie kúsky. Väčšinou sa nekombinujú vzory alebo príliš výrazné farby. Základom tohto štýlu je kombinácia farieb tón v tóne. Práve preto sú najlepšie rovnaké farby.

Nie sú to však len takéto tmavé farby. Kombinovať môžete aj rôzne neónové alebo príjemné teplé farby ako červená, ružová, oranžová či žltá. Treba však skombinovať tieto farby správne. Treba natrafiť na také kúsky, ktoré vedia splniť kritériá tohto štýlu a následne musia byť tón v tóne.

Baggy style je skvelý najmä vďaka tomu, že v ňom môžete kombinovať veľké kúsky s tými obtiahnutými. Pravidlá tu takmer žiadne neexistujú, jediné čo je potrebné urobiť je správnu kombináciu.

Väčšie než oversized

Určite poznáte oversized trend. Tento trend je známy veľkými kúskami, ktoré sú o niečo väčšie ako tie vaše, ktoré bežne nosíte. Ak to však porovnáte s baggy štýlom, nájdete rozdiel. Kúsky v tomto štýle sú ešte väčšie a kombinujú sa navzájom.

Na sebe nemusíte mať len priliehavé oblečenie, aby ste vyzerali dobre. Baggy style je vaša cesta, ako vyjadriť svoj názor. Ideálna kombinácia je rifľovina v rovnakej farbe a štýle.

Športový aj elegantný

Baggy style je ako elegantný tak aj športový. Je to veľmi vkusný stýl, ktorý sa nosí takmer všade na svete. Hodí sa každej vekovej kategórií, ktorá ho nosí s hrdosťou a radosťou. Známe značky ako Nike alebo Adidas poskytujú rôzne veľké kúsky, ktoré sa dajú skvelo kombinovať v tomto štýle.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

módne trendy 2021

Najväčšie letné trendy 2021: Čo vám nesmie chýbať?

Trendy sa neustále menia, a to, čo bolo moderné pred pár týždňami, je dnes už dávno preč. Udržať krok s módnymi špecialistami je niekedy náročné,...

najnovšie módne trendy

Všetky trendy na rok 2021: Čo bude moderné a nemalo by vám chýbať?

Trendy sa neustále menia. Raz je moderná jedna vec, inokedy druhá. Najväčšie zmeny si môžeme všímať spravidla na začiatku nového roka či dekády....

móda

7 módnych detailov, ktoré dokážu všetko pokaziť. Dávajte si na ne pozor!

Ako iste viete, sú to práve maličkosti, ktoré dokážu váš výzor alebo outfit skrášliť a určitým spôsobom doplniť. Bohužiaľ, pri nedostatočnej...

zimný kabát

Ako si vybrať ten najlepší zimný kabát?

Kabát je základným kúskom každého zimného outfitu. Je elegantný, štýlový a hodí sa každej žene či mužovi. Najväčšou výhodou je to, že sa dá...