Chráňte svoj telefón pred chladom. Toto všetko mu dokáže urobiť nízka teplota!

Určite sa vám už v lete stalo, že pri dlhšom používaní mobilného telefónu, sa vám prehrial alebo bol jednoducho horúci. Tento bežný jav často berieme veľmi vážne. O zariadenie sa bojíme a nechceme, aby nám ho vysoká teplota zničila. Pravdou však je, že nízke teploty sú pre náš mobil rovnako, ak nie viac, nebezpečné.

nabíjanie telefónu

Aká teplota je už nebezpečná?

Každý výrobca uvádza najnižšiu a najvyššiu teplotu pre zariadenie vo svojich príručkách, ktoré k mobilným telefónom dostávate. Napríklad, spoločnosť Apple tvrdí, že mobilné telefóny by ste mali používať v teplotách od 0 °C do 35 °C.

Záruka sa na mobil nevzťahuje, ak ho používate v chladnejších alebo teplejších podmienkach.

O niečo miernejšie podmienky poskytuje známy výrobca Nokia. Jeho mobilné telefóny môžete používať v rozsahu od -10 °C do až 55 °C.

Samsung má najvyšší možný rozsah a to od - 20 °C do 50 °C.

Túžite po novom mobile? Vyberáme tie najobľúbenejšie modely: 
Sony Xperia 10 II Alza.sk
iPhone 11 Alza.sk
Samsung Galaxy A21s Alza.sk

Ako mobily fungujú pri spomínaných teplotách?

Samozrejme, značky môžu do príručiek napísať rôzne teploty. Sú však pravdivé? Dokážu mobilné telefóny fungovať aj pri najnižšej spomenutej teplote, napríklad - 20 °C?

Podľa viacerých testov dokážu. Nie však všetky. Mnohé lacné modely od Nokia alebo Motorola nižšiu teplotu, ktorú majú uvedenú v technických špecifikáciách, nezvládnu.

Treba si však uvedomiť, že ani drahšie modely by ste nemali vystavovať extrémne nízkym teplotám príliš dlhý čas. Môžu sa totižto začať kaziť.

Ako prvé sa začnú objavovať problémy s batériou. Neskôr sa pridružia problémy s procesorom, celkovým výkonom a displejom. Po krátkom čase v príliš nízkej teplote sa mobil úplne vypne.

iphone v ruke

Ako mobil chrániť?

Mobil môžete ochrániť niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je jeho vypnutie v nízkych alebo príliš vysokých teplotách.

A v prípade, že ste boli v mínusových teplotách, mobil ohrejte na izbovú teplotu.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: