Ako zrýchliť iPhone a vymazať všetok "neporiadok" z aplikácií?

Máte vo svojom iPhone veľmi veľa aplikácií? Môže to byť dôvod, prečo je vaše zariadenie slabšie, pomenšie reaguje a nepracuje presne tak, ako by malo. Niekedy môže takýsto stav takisto viesť až k zamrznutej obrazovke. Ak sa chcete týchto problémov zbaviť a túžite mať mobil rýchly, jednoducho použiteľný, mali by ste staviť na vylepšenia od Apple, ktoré optimalizujú vaše zariadenie a to vymazaním údajov, ktoré všetky aplikácie uchovávajú.

Takéto čistenie mobilu je jednoduché, rýchle a hlavne efektívne. Ak teda chcete, aby váš mobil fungoval rýchlejšie a lepšie, máme pre vás niekoľko tipov, ako na to.

Vymažte všetky údaje zo Safari

Ak sa stretávate s pomalým spúšťaním mobilného telefónu, väčšinou je za tým webový prehľadávač s názvom Safari. Vyrovnávacia pamäť funguje omnoho lepšie presne vtedy, keď si optimalizujete svoje úložisko a vymažete všetko prebytočné.

Safari ukladá, ako aj ostatné prehliadavače, históriu. Ak históriu webového prehliadavača vymažete a ponecháte si len osobné údaje, telefón nebude vôbec pomalý a bude skvelo pracovať.

Aby ste zabezpečili maximálnu efektivitu pri používaní, pred vymazaním vyrovnávacej pamäte prehliadavača Safari, najprv si uložte všetky heslá, ktoré budete určite potrebovať aj naďalej. Ak to máte hotovo, jednoducho choďte do Nastavení a následne si nájdite položku Safari. Na ňu kliknite a presuňte sa trochu nižšie, kde nájdete možnosť "Vymazať históriu a dáta".

Vymažte si dáta z aplikácií

Mnoho aplikácií na zariadení od značky Apple môžu zaberať miesto najmä vďaka novým verziám, ktoré sa vám automaticky či manuálne sťahujú. Aplikácie tretích strán totižto neustále vylepšujú svoje aplikácie. S novými a pokročilými funkciami síce prichádza riešenie väčších problémov a takisto je celá aplikácia prehľadnejšia a jednoduchšie sa na nej pracuje, no takisto novšie verzie ovplyvňujú kapacitu. Čím novšia, tým "väčšia".

Ak máte teda problémy s mobilom a vyčistenie Safari nepomohlo, jednoducho stavte na vyčistenie aplikácií v mobile. Stačí, keď pôjdete do Nastavení, následne si nájdete položku Všeobecné a Úložisko (iPhone). Vyberte si danú aplikáciu a následne všetky dokumenty vymažte.

Tým, že urobíte všetko toto manuálne, sa vaše súbory, ako napríklad hudba, správy alebo videá, neodstránia a ostanú vám. Vy sami si totižto všetko, čo chcete vymazať, vyberáte.

Stiahnite si aplikáciu na vyčistenie

Presne tak, na vyčistenie existujú aj rôzne aplikácie. Je to jedna z najúčinnejších a najvýkonnejších metód čistenia. Takýto čistič pravidelne čistí a sleduje aplikácie. Väčšinou sa tieto aplikácie inštalujú do počítačov, kde si mobil pripojíte pomocou USB kábla a následne sa o všetko postaráte. Čistenie je kontrolované a monitorované skenovaním, prečiom sa pred vymazaním údajov automaticky filtrujú všetky súbory. Po potvrdení úplného vymazania budete môcť pohodlne a bezpečne vedieť, ktoré súbory sú vybraté, a ktoré ešte nie.

Ak chcete nejako optimalizovať úložnú kapacitu vo svojom zariadení od Apple, jeden z najlepších krokov, ktoré urobíte je, keď to necháte na profesionálov a tým myslíme aplikácie, ktoré sa o všetko postarajú.

Resetovanie celého mobilu

Ak chcete odstrániť úplne všetky svoje údaje z vášho iPhone mobilu, aby ste mali dostatok miesta a mohli začať "odznova", jednoducho stavte na resetovanie celého svojho mobilu. Po stlačení tlačidla "Potvrdiť" sa mobil vráti do svojej pôvodnej verzie. Je to efektívna metóda, ktorá je však vhodná až v krajných prípadoch.

A ako na to? Jednoducho, stačí, keď pôjdete do Nastavenia, následne Všeobecné a prejdete úplne na spodok, kde je možnosť Reset. Napíšte svoje heslo, dajte Apple ID a kliknite na Vymazanie.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: