Ako vyčistiť LCD displej?

Displej z tekutých kryštálov absorbuje za určitú dobu veľa prachu. Robí to najmä po vypnutí. Vtedy si človek môže všimnúť aj všetky menšie škvrny ako škvrny od prachu alebo vody. Treba si však pri čistení dávať pozor. Tento typ displeja je veľmi krehký. Tu je návod, ako správne čistiť displej z tekutých kryštálov bez toho, aby ste ho poškodili.

Čistenie nie je vôbec ťažké. Toto je postup: 

Krok 1: Displej najprv vypnite a následne odpojte od elektrickej energie. Odpojte úplne všetky káble. 

Krok 2: Premiestnite LCD displej na miesto s lepším prirodzeným svetlom, aby ste videli, kde sa prach nachádza, čo vedie k lepšiemu a efektívnejšiemu čisteniu. Získate tak najlepší účinok z čistenia. 

Krok 3: Čistá LCD obrazovka nepotrebuje žiadne špeciálne čistenie ani handričku. Na čistenie vám postačí handrička z mäkkých vlákien a voda. Pri čistení môžete použiť čistú bavlnenú látku, ktorá nie je našuchorená. Namočenou handričkou jednoducho utrite prach na obrazovke. Pri stieraní sa odporúča utierať z jednej strany displeja na druhú, až kým nie je všetko očistené, aby nedochádzalo k rovnomernému vlneniu.

Krok 4: Po vyčistení obrazovky LCD vlhkou mäkkou handričkou ju môžete znova vyčistiť suchou vlhkou handričkou. Nakoniec nechajte vodu z displeja vypariť. 

Poznámka: Displej by ste nemali utierať tvrdou tkaninou alebo tvrdým papierom. Zároveň nepoužívajte žiadny čistiaci roztok obsahujúci alkohol alebo acetón. Vyhýbajte sa používaniu prostriedkom, ktoré obsahujú alkohol, tie by mohli spôsobiť zmenu farby obrazovky.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: