Ako ušetriť pri nákupe telefónu? Máme pre vás zopár tipov

Mobilné telefóny sú dnes zariadeniami, ktoré má snáď každý. Nepohneme sa bez nich dokonca už ani na toaletu a nosíme ich všade so sebou. Na to, aby ste mohli využívať svoj mobil naplno a mohol vám poskytnúť funkcie, ktoré potrebujete, musíte mať kvalitný a dobrý mobil.

Pod pojmom kvalitný mobil si každý predstaví telefón, ktorého ceny stúpajú do výšin. Pravdou však je, že dobrý mobilný telefón nemusí byť len drahý. My si v dnešnom článku povieme niečo viac o lacných mobiloch, ktoré však svojím výkonom o nič nezaostávajú pred ich drahšími rovesníkmi.

Lacné mobily

Každému asi napadnú určité značky, keď sa povie slovné spojenie "lacný mobil"? Dnes však o značkách hovoriť toľko nebudeme. Povieme si niečo o jednotlivých parametroch, na ktoré by ste mali pri kúpe pozerať. Značka totižto nie je úplne všetko a nemusí zaručiť ani to, že bude mobil výkonný.

Miesto, kde mobily kupovať

Pri kúpe mobilu máte hneď niekoľko možností. Buď stavíte na operátora, ktorý vám poskytuje služby, alebo na klasický internetový či kamenný obchod, ktorý sa orientuje na elektroniku. Každé má svoje pre a proti.

Nákup telefónu u operátora
Ak ste sa rozhodli pre nákup telefónu u operátora, možno vás oslovila cena, ktorá sa pri danom produkte nachádzala. Ceny sú vo väčšine prípadov prívetivé, niektoré až príliš nízke. Dôvod je ten, že hodnotu mobilu nakoniec splácate spolu so službou, ktorú u operátora máte. Ku koncu tak zaplatíte za mobil o niečo viac ako pri bežnej kúpe.

Nákup telefónu v obchode s elektronikou
Obchody s elektronikou sú špecialistami na tento druh tovaru, čo vám zaručuje dobrý servis a taktiež pomoc od predajcov, ktorí tomu naozaj rozumejú. V obchodoch často nájdete mobily lacnejšie ako u operátorov a v mnohých prípadoch tu máte taktiež širšiu ponuku.

Nakúpte lacné mobilné telefóny ešte dnes:
Huawei P30 Lite Alza.sk

Čínske mobily

Otázka, ktorú si kladie veľké množstvo ľudí. Kúpiť alebo nekúpiť čínsky mobil? Jeho cena je lákavá a parametre často vyzerajú veľmi dobre. Skoro vždy však ide o výrobcu a to, či sa naňho môžete spoľahnúť.

Čínski výrobcovia ako Huawei, Xiaomi či Cubot sa na našom trhu posledné roky nachádzajú, a preto sa s nimi môžete stretnúť v známych obchodoch s elektronikou. Sú to mobily, ktoré za málo peňazí poskytujú naozaj veľa muziky.

Pri týchto mobiloch by ste si však mali dávať pozor na nakupovanie z e-shopov ako Aliexpress či Ebay. Na nich sa nachádzajú aj rôzne iné značky čínskych mobilov, ktoré však nemusia byť práve najkvalitnejšie. Ich kúpu si radšej dvakrát premyslite.

Porovnajte parametre

Značky ako Apple či Samsung sú známe výkonnými telefónmi, ktoré sa predávajú za vysoké sumy. Niektoré iné značky mobilných telefónov ich však vedia aspoň sčasti vo výkone napodobniť a dohnať.

Ak neplánujete vrážať tisíce do nákupu mobilného telefónu, jednoducho stavte na lacnejší variant, ktorým sú menej známe či lacnejšie značky. Jednotlivé mobilné telefóny si však vždy porovnávajte a dbajte na parametre. Často sa totižto môže stať, že práve drahší telefón nebude tak výkonný ako ten lacnejší. V mnohých prípadoch totižto platíte najmä za značku.

Medzi hlavné parametre mobilných telefónov patria:

  • operačný systém
  • rozlíšenie a veľkosť displeja
  • batéria
  • kapacita úložného priestoru
  • RAM
  • procesor
  • fotoaparát

Kryty na mobil

Po výbere mobilného telefónu je dôležité vedieť ho ochrániť. S tým vám pomôžu správne kryty na mobil. Na tých môžete ušetriť práve vtedy, keď budete nakupovať na čínskych internetových obchodoch ako Ebay či Aliexpress, kde nájdete tie najlepšie ponuky.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: