Ako spraviť zo svojho mobilu ovládač na televíziu?

Ovládanie televízie je už dlhé roky rovnaké. Ovládame ho pomocou diaľkového ovládania, ktoré sa automaticky dostáva k televízií. Ako si však zjednodušiť a zlepšiť samotné ovládanie? Predsa pomocou mobilného telefónu, ktorý dnes vie snáď všetko!

Niektoré mobilné telefóny môžu automaticky fungovať ako diaľkové ovládanie, iné zas nie a musíte ich upraviť tak, aby mohli. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Infračervená funkcia

Infračervené žiarenie označuje elektromagnetické žiarenie, ktorého vlnové dĺžky presahujú červené viditeľné svetlo. Mobilný telefón dokáže prenášať informácie pomocou infračerveného rozhrania. Takéto rozhranie môže ovládať televíziu, klimatizáciu alebo iné telefóny, ak majú oba infračervené rozhranie.

A ako takéto niečo použiť? Keď používate infračervenú funkciu, zapnite ju blízko infračerveného portu svojho počítača. Potom automaticky vyhľadajte signál. Ak bude úspešný, na systémovej liste sa zobrazí logo infračerveného pripojenia. Môžete tak prenášať jeden súbor za druhým.

Nevýhodou prenosu súborov cez túto funkciu je to, že má veľkú spotrebu energie. Dokonca väčšiu ako pri Bluetooth technológiu. Ak budete používať túto funkciu dlhšie, bude to mať vplyv na výdrž batérie. Toto spojenie si taktiež vyžaduje krátku vzdialenosť, asi jeden meter, bez prekážky.

Mobilné telefóny bez infračervenej funkcie

Ak váš telefón nemá infračervenú funkciu, potrebujete univerzálny bezdrôtový IR diaľkový ovládač. Je to port typu 3,5 mm. Ten sa dáva do portu slúchadiel. Je malý, ale výkonný a kompatibilný ako so smartfónmi Android, tak aj iOS. Nebudete sa tak starať, kde máte diaľkové ovládanie a jednoducho budete môcť prepínať aj pomocou svojho telefónu.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: