Ako si vybrať ten najlepší zimný kabát?

zimný kabát

Kabát je základným kúskom každého zimného outfitu. Je elegantný, štýlový a hodí sa každej žene či mužovi. Najväčšou výhodou je to, že sa dá skombinovať ako do formálneho, tak aj do bežného či športového outfitu. Problém však prichádza pri jeho kúpe. Ako si vybrať ten najlepší kabát, ktorý vydrží aj dve či tri sezóny?

žena v kabáte a jesenné listy

Najdôležitejšia je kvalita

Povedzme si to úprimne. Kabáty sú drahé. Keď sa však rozhodnete, že si jeden kúpite, mali by ste s tým počítať. Kupovanie lacných kabátov sa neoplatí. Okrem toho, že za ne vyhodíte peniaze, veľmi jednoducho sa zničia a často neposkytujú dostatočné teplo.

Pri nakupovaní preto čítajte štítky. Niektoré kabáty sú totižto označené ako vlnené, no vlna pritom tvorí len zopár percent a väčšina je nylon a spandex. Polyester vás v zime nezahreje. Nehovoriac o tom, že nepríjemne smrdí (a to dokonca aj po vypratí).

Kvalitný kabát nemusí stáť tisícky alebo stovky eur. Množstvo e-shopov či značiek poskytuje veľmi pekné modely za príjemné ceny. Prezrite si ponuku, porovnajte viaceré kúsky a následne kúpte. Najdôležitejšie je však byť trpezlivý. Nie nadarmo sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša.

Pripravte sa na to, že budete sklamaní

Nájsť ten najlepší kabát je niekedy beh na dlhú trať. Mnohokrát sa vám bude zdať, že ste našli perfektný model, ktorý by sa vám hodil do outfitu, no nakoniec vám nesadne alebo nenájdete svoju veľkosť. Nenechajte sa však odradiť neúspechmi a skúšajte ďalej. Uvidíte, bude to stáť za to.

muž v kabáte

Vyberte si správnu veľkosť

Najväčšou chybou, ktorú mnohí robia je to, že si veľkosť kabátu vyberajú podľa veľkosti, ktorú bežne nosia. Ak ste tak plánovali urobiť aj vy, premyslite si to. Pod kabát si budete, okrem spodnej bielizne, obliekať minimálne dve ďalšie vrstvy. Nehovoriac o hrubých svetroch, ktoré potrebujú dostatok miesta.

Kabát by ste si mali kupovať o číslo či dve väčší. Na to, aby ste sa vyhli príliš veľkým rozmerom, si ho vyskúšajte. Prípadne, pri nakupovaní online, sledujte tabuľku veľkostí.

Dôležitá je aj výška

Možno ste nad tým nikdy nepremýšľali, no celý výber ovplyvňuje aj vaša výška. Vyššie ženy či muži si môžu kupovať dlhšie kabáty, ktoré končia napríklad pri kolenách. Skvelo sa im hodia, pretože celú postavu krásne zvýraznia.

Naopak, ak ste nižší, dlhým kabátom sa vyhnite. Mohli by ste sa v nich strácať. Celý výzor vyznie skôr vtipne ako elegantne a štýlovo. Pre vás sú lepšie kratšie kabáty, ktoré končia tesne pod zadkom alebo v polovici stehien.

Uistite sa, že na kabáte sú vrecká

Vrecká sú dôležitou súčasťou každej bundy či kabátu. Môžete si do nich uložiť maličkosti ako hotovosť, mobil alebo vernostné karty. Prípadne si v nich môžete ohriať ruky. Modely bez vreciek sú nepraktické.

žena, ktorá sa prechádza

Pohodlie a teplo je základom

Každý rok prichádzajú zaujímavé trendy, ktoré vyzerajú moderne a veľmi dobre. K nim sa radia aj rôzne kabáty, ktoré sú však viac štýlové ako pohodlné alebo teplé. Týmto modelom sa vyhnite. Buď ich neznosíte alebo vám v nich bude taká zima, že budete ľutovať deň, kedy ste ich kúpili. Žiadny trend na svete nestojí za to, aby ste sa v mínusových teplotách triasli od zimy.

Zhrnutie

Výber kabátu je náročný proces, no ak viete, na čo sa zamerať, rozhodne sa vám podarí uloviť ten najlepší kúsok. Základom je byť trpezlivý a porovnávať viacero modelov.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

módne trendy 2021

Najväčšie letné trendy 2021: Čo vám nesmie chýbať?

Trendy sa neustále menia, a to, čo bolo moderné pred pár týždňami, je dnes už dávno preč. Udržať krok s módnymi špecialistami je niekedy náročné,...

najnovšie módne trendy

Všetky trendy na rok 2021: Čo bude moderné a nemalo by vám chýbať?

Trendy sa neustále menia. Raz je moderná jedna vec, inokedy druhá. Najväčšie zmeny si môžeme všímať spravidla na začiatku nového roka či dekády....

móda

7 módnych detailov, ktoré dokážu všetko pokaziť. Dávajte si na ne pozor!

Ako iste viete, sú to práve maličkosti, ktoré dokážu váš výzor alebo outfit skrášliť a určitým spôsobom doplniť. Bohužiaľ, pri nedostatočnej...

športová podprsenka

Športová podprsenka: Ako si vybrať tú najlepšiu?

Športová podprsenka je dôležitou súčasťou športového oblečenia každej ženy. Poskytuje skvelú oporu, je príjemná a dobre sa v nej cvičí. Na to, aby...