Ako si štýlovo zariadiť predsieň? Vyskúšajte tieto tipy!

dekorácia

Predsieň patrí medzi menšie miestnosti v našich domácnostiach. Často v nej máme len nevyhnutné veci, ktoré využívame na odkladanie oblečenia alebo obuvi. Chceli by ste túto miestnosť oživiť a štýlovo ju zariadiť? Stavte na naše tipy.

predsieň

Menej je niekedy viac

A toto pravidlo platí pri predsieňach dvojnásobne. Ako sme už spomenuli, predsiene sú vo väčšine prípadov malé. Neposkytujú dostatok priestoru na to, aby ste ich zaplnili veľkým množstvo doplnkov.

To, čo do nej zvolíte, by ste si mali minimálne dvakrát premyslieť. Taktiež jednotlivé kúsky zmerajte, aby ste dopredu vedeli, či sa vám zmestia.

Malé priestory sa vedia veľmi rýchlo zapratať a podľahnúť neporiadku. Dokonca, chaoticky môžu vyzerať aj vtedy, keď sú upratané. Veľké množstvo doplnkov jednoducho nepôsobí dobre.

Vyberajte praktické kúsky

Pod pojmom praktické kúsky myslíme výrobky, ktoré dobre vyzerajú, no majú jednu alebo dve pridané hodnoty.

Napríklad, keď chcete nejaký zaujímavý košík, ktorý by doplnil celý dizajn predsiene, vyberajte ho dostatočne veľký, aby sa vám doň zmestili napríklad kľúče alebo doklady.

Keď hľadáte nejakú skrinku, kúpte takú, ktorá bude nielen praktická, ale aj štýlová. Každý kúsok by mal vyzerať dobre, ako doplnok, no pritom by mal mať funkciu napríklad úložného priestoru.

Predsieň bude vyzerať dobre a pritom bude poskytovať dostatok miesta na obuv alebo kabáty. Zabijete tak dve muchy jednou ranou.

biela predsieň

Nezabudnite na miesto na sedenie

Miesto na sedenie je alfou a omegou každej predsiene. Pomôže vám vždy, keď sa budete obúvať alebo vyzúvať. Nemalo by vám preto chýbať.

Rovnako ako doplnky, aj miesto na sedenie môže byť praktické. Zvoľte napríklad truhlicu, ktorá bude mať po otvorení úložný priestor.

Poprípade stavte na skrinku, ktorá však udrží aj vyššiu hmotnosť a okrem úložného priestoru poskytne aj sedenie.

Miesto na sedenie nemusí byť veľké. Pokojne stačí, ak sa naň zmestí len jeden človek. V predsieni nebudete sedieť a debatovať. Pri obúvaní sa ľudia jednoducho vystriedajú.

Na to, aby sa vám dobre sedelo, zvoľte lavičku alebo lavicu s čalúnením. Poskytne komfort a predsieň skrášli.

Zrkadlo je skvelým doplnkom

Medzi jedny z praktických doplnkov sa radí zrkadlo. To nemusí byť veľké a po celej dĺžke steny. Stačí menšie, pokojne aj okrúhle s možnosťou zavesenia. Takéto zrkadlá krásne doplnia stenu. Spravidla majú pekný rám.

Zrkadlo je však aj veľmi praktické. Pred odchodom z domu sa môžete pozrieť, ako vyzeráte, poprípade, či vám niečo nechýba.

Čo dať na steny?

Steny v predsieni sa dajú skvelo využiť. Nenechávajte ich prázdne. Práve naopak. Nejako ich vyplňte, aby vyzerali štýlovo a dobre.

Okrem zrkadla môžete na stenu zavesiť zaujímavý obraz. Ten celú predsieň zmení od základov. Nehovoriac o tom, že zaujme každého hneď od dverí.

Ak by ste chceli steny využiť praktickejšie, stavte na poličky. Tie nijakým spôsobom nezasahujú do priestoru. Nebudú vám zavadzať, no pritom poskytnú dostatok priestoru na uloženie doplnkov alebo maličkostí.

moderná predsieň

Vyskúšajte kvety

Predsieň môžete skrášliť aj zeleňou. Stavte na kvety alebo rastliny. Vhodné sú napríklad väčšie palmy. Ak by ste na takú veľkú rastlinu miesto nemali, netreba sa báť.

Kúpte si peknú vázu, do ktorej dáte živé kvety.

Zhrnutie

Predsieň je síce jednou z najmenších miestností v byte, no nemusí byť neforemná a nepekná. Práve naopak. Dá sa zariadiť na stovky spôsobov. Vyskúšajte jeden z našich tipov a uvidíte, že vaša predsieň pritiahne pozornosť každého, kto k vám príde.

Zdroj fotografií: Pinterest.com


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

home office

Home office: Tipy, ktoré vám pomôžu lepšie sa sústrediť na prácu

Home office alebo práca z domu sa od roku 2020 stala bežnou súčasťou nášho pracovného života. Mnohé firmy sa síce po uvoľnení opatrení vrátili do...

zelenina v obchode

Ako ušetriť na potravinách?

Inflácia a zdražovanie sa odrazili nielen na energiách, ale aj na potravinách. Tým sa v súčasnosti ceny zvyšujú pravidelne, takmer každý deň. Ako...

šetrenie peňazí

Ako ušetriť na energiách? (2. časť)

Snažíte sa ušetriť, no akosi to nejde? Netreba sa ničoho báť. Dnes pre vás máme pokračovanie nášho seriálu plného tipov, ktoré vám pomôžu ušetriť...

západ slnka

Ako ušetriť na energiách? (1. časť)

Ceny energií sú každým dňom vyššie a s prichádzajúcou zimou sa mnohí obzerajú po riešeniach, ako na nich ušetriť. Možností je hneď niekoľko. V...