Ako pripojiť slúchadlá Samsung Galaxy Buds k zariadeniam?

Samsung Galaxy Buds sú bezdrôtové slúchadlá, ktoré sa dokážu pomocou bluetooth technológie pripojiť k vášmu zariadeniu a následne vám prehrať hudbu či dokonca poskytnúť možnosť telefonovania. Toto sú kroky, ako tieto slúchadlá môžete pripojiť nielen k Samsungu, ale takisto aj iným Android zariadeniam.

Ako pripojiť slúchadlá k zariadeniam Samsung po prvýkrát

Pripojenie je veľmi jednoduché a zvládne to úplne každý. Povedzme si na začiatok rovno to, ako ich pripojíte prvýkrát k mobilnému zariadeniu Samsung.

 1. Skontrolujte smer každého slúchadla a potom ich správne vložte do príslušného otvoru v puzdre na nabíjanie. Následne puzdro zatvorte. Ak indikátor batérií na slúchadlá nebliká, nabite kryt nabíjania na nabíjačku po dobu viac ako 10 minút.
 2. Následne puzdro otvorte. Slúchadlá automaticky prejdú do režimu párovania Bluetooth s mobilným zariadením, kde by sa vám malo zobraziť kontextové okno. Ak sa nezobrazí, musíte chvíľku počkať alebo ísť do nastavení, kde si nájdete sekciu Bluetooth a následne si tam nájdete práve tieto slúchadlá.
 3. V mobilnom zariadení kliknite na prepojenie v kontextovom okne, ktoré sa vám zobrazilo. Tieto okná sa však zobrazujú len na zariadeniach Samsung so systémom Android 7.1.1. alebo novším a s nainštalovanou aplikáciou Samsung Connect.
 4. Dokončite pripojenie podľa pokynov na obrazovke.

Pripojenie slúchadiel k inému Android zariadeniu

Pripojenie na iné zariadenia je takisto veľmi jednoduché.

 1. Na svojom mobilnom zariadení si spustite aplikáciu Galaxy Wearable. Ak ju stiahnutú nemáte, stiahnite si ju.
 2. Skontrolujte smer každého slúchadla, potom ho správne vložte do puzdra na nabíjanie a zatvorte puzdro. Ak indikátor batérií na slúchadlá nebliká, napojte kryt nabíjania na nabíjačku po dobu viac ako 10 minút.
 3. Otvorte puzdro a slúchadlá sa automaticky prepnú do režimu párovania s technológiou Bluetooth.
 4. Na mobilnom zariadení si spustite aplikáciu Galaxy Wearable a podľa pokynov na obrazovke dokončite pripojenie.

Informácie, o ktorých by ste mali vedieť

 • Ak slúchadlá nie sú pripojené k mobilnému zariadeniu do troch minpt, režim párovania sa vypne. Znova teda musíte kryt zatvoriť a otvoriť, aby sa zapol.
 • Ak sa chcete pri napájaní pripojiť k inému zariadeniu, musíte ísť do aplikácie, kde si prepojenie prehodíte.
 • Ak slúchadlá nie sú pripojené k mobilnému zariadeniu, vyskakovacie okno pripojenia sa nezobrazí alebo mobilné zariadenie nemôže nájsť slúchadlá, klepnite na dotykovú plochu oboch slúchadiel a manuálne tak vstúpite do párovania Bluetooth. Pri vstupe do režimu párovania budete počuť zvuk (ak slúchadlá máte v ušiach).
 • Spôsob pripojenia sa líši v závislosti od zariadenia a verzie softvéru.
 • Aplikáciu Galaxy Wearable môžete sťahovať iba na mobilné zariadenia so systémom Android 5.0 alebo novším. Takisto musíte mať dostatok pamäte a to 1,5 GB RAM a viac.

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: