Padol vám nechtiac mobil do umývadla, toalety alebo jednoducho do vody? Mobil sa do kontaktu s vodou môže dostať veľmi jednoducho, napríklad pri silnom daždi alebo pri rozliatej vode na stole. My vám ponúkame niekoľko krokov, ako si mobil opraviť tak, aby sa mohol používať pokojne ďalej.
Ak vám náhodou mobil padol do vody, nemusíte sa ničoho báť. Dá sa zachrániť a to tak, že v konečnom dôsledku nebudete vidieť žiadne zmeny. Väčšina smartfónov je totižto vybavená obvodmi, ktoré odolávajú vode, keď nie sú pripojené k napájaniu, a preto sa dajú veľmi jednoducho od vody vysušiť a následne používať ďalej bez toho, aby ste s nimi mali nejaké problémy.
Ak sa váš mobil dostal do kontaktu s vodou, mali by ste postupovať podľa týchto krokov:
Ak sa však stalo, že bol mobil na nabíjačke a padol do vody, nechytajte sa ho. Nechajte to radšej na odborníka, ktorý si s tým isto poradí lepšie, ako vy. Veľmi dobre vieme, čo robí voda s elektrinou, a preto je dôležité, aby ste sa mobilu nechytali.
Ak chcete mať mobilný telefón v bezpečí po tom, ako ste ho vytiahli z vody, pred používaním by ste mali zvážiť niekoľko obmedzení a vecí, s ktorými sa môžete stretnúť.
Medzi ne patrí napríklad to, aby ste batériu neohrievali, pretože by to mohlo spôsobiť výbuch. Lithium-iónové batérie sú citlivejšie. Pred sušením preto vyberte batériu von z mobilu.
Takisto sa uistite, že nepoužívate mikrovlnnú rúru na sušenie. Ak váš mobil nefunguje, obráťte sa na odborníka, ktorý vám s ním určite pomôže. Neskúšajte opravovať mobil sami. Technikovi takisto dajte vedieť, že mobil padol do vody.
Ak však dôjde k nejakému silnejšiemu poškodeniu, telefón už nemusí pracovať. Je dôležité, aby ste si vtedy kúpili radšej nový mobil, ako by ste mali používať ten, ktorý vám možno vôbec nepôjde.
Nakoniec je len veľmi dôležité vedieť, že váš mobil by mal byť minimálne dva dni suchý, aby ste ho mohli začať pravidelne používať. Počas používania si takisto dávajte pozor na to, aby ste sledovali, ako mobil reaguje.
Po vytiahnutí mobilu z vody, ho okamžite vypnite a vložte na savú utierku. Otvorte mobil, vyberte batériu, SIM kartu a všetky ďalšie súčasti, ktoré by mohli byť poškodené (napr. SD kartu). Mobil potom dôkladne vysušte zvonka aj zvnútra, napríklad pomocou metódy s ryžou. Nechajte ho vyschnúť minimálne 24 hodín, až potom ho znova zapnite.
Ak sa mobil pripojený na nabíjačku dostal do kontaktu s vodou, nechytajte sa ho. V takom prípade ho radšej odovzdajte odborníkovi, ktorý bude vedieť, ako postupovať, aby nedošlo k poškodeniu zariadenia alebo k vážnym zdravotným problémom spôsobeným kontaktom vody s elektrinou.
Ak váš mobil aj po vysušení nefunguje, obráťte sa na odborníka, ktorý vám s ním môže pomôcť. Neskúšajte opravovať mobil sami a technikovi rozhodne dajte vedieť, že mobil padol do vody. V prípade vážnejších poškodení by ste mali zvážiť kúpu nového mobilu namiesto pokusu o opravu nefunkčného zariadenia.
Internetový obchod Okay je známy svojou širokou ponukou spotrebnej elektroniky od mnohých, známych aj menej známych značiek. Z jeho ponuky si...
Nakupovanie spotrebnej elektroniky je dnes jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. K dispozícii je veľké množstvo internetových obchodov, v ktorých si...
Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...
Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...