Ako nabíjať telefón správne?

V dnešnej dobe nechávame mobilné telefóny na nabíjačke takmer celú noc. Je to bežná prax, ktorú dosť časťo opakujeme. Ako však nabíjať mobily správne?

macbook

Čo napájate skôr: Telefón alebo nabíjačku do zástrčky?

Najprv sa pozrime na úplne prvý krok. Otázka spomenutá v nadpise je veľmi dôležitá, aj keď trvá len zopár sekúnd. Je dôležité zvoliť správny postup.

Ak máte pôvodnú nabíjačku, nezáleží na tom, či ste zapojili prvú nabíjačku alebo mobil. Pokúste sa však o to, aby ste zapojili najprv nabíjačku, až potom telefón. Pri odpájaní zas najprv odpojte telefón a následne nabíjačku.

Ak používate neoriginálnu nabíjačku, najprv pripojte mobilný telefón a potom zapojte nabíjačku. Vysoké napätie by mohlo v čase nabíjania poškodiť mobilný telefón.

Potrebujete mobil s kvalitnou batériou? Máme pre vás zopár tipov:
Samsung Galaxy A20E AndreaShop.sk
Apple iPhone XS AndreaShop.sk
Huawei P30 AndreaShop.sk

Nechávate nabíjačku stále v zástrčke?

Odpojte nabíjačku ihneď po úplnom nabití telefónu. Ak ponecháte nabíjačku v zásuvke po dlhú dobu, nabíjačka sa bude naďalej zahrievať, urýchli starnutie zariadenia a spôsobí skrat, ktorý môže prípadne spôsobiť požiar, čo je v tomto prípade príliš nebezpečné.

Odpájate mobil hneď po tom, ako sa nabije?

Nezabudnite telefón po úplnom nabití odpojiť, pretože keď je nabíjačka odpojená, nie je náchylná k starnutiu. Mobil taktiež nestarne a nedochádza k jeho poškodeniu.

mobil

Tipy na šetrenie batérie

Tieto malé tipy vám šetria batériu telefónu

  1. Znížte jas obrazovky: Ak je jas obrazovky príliš jasný, zrýchli sa spotreba energie telefónu.
  2. Nezapínajte a nevypínajte príliš často: Keď sa telefón často zapína a vypína, je potrebné znova načítať všetky programy, čo si vyžaduje veľa energie.
  3. Zatvorte aplikácie náročné na čas a energiu: vypnite Bluetooth a Wi-Fi a ďalšie funkcie urýchlia spotrebu energie, takže po použití môžete vypnutím týchto funkcií ušetriť veľa energie.
  4. Zapnite režim šetrenia energie: Ak je batéria telefónu takmer vybitá a nemôžete sa nabiť včas, je dobrou voľbou zapnutie režimu úspory energie v telefóne.

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: