Ako Amazfit Bip sledujú spánok?

Amazfit Bip je nová verzia inteligentných hodiniek HUAMI Amazfit, ktoré podporujú množstvo športových funkcií a funkcií monitorovania zdravia. Spomedzi všetkých funkcií systému Amazfit Bip sa najväčšia pozornosť venovala sledovaniu spánku a jeho presnosti. Ako monitorovať spánok s Amazfit Bip? Prečo nie sú údaje o spánku služby Amazfit Bip presné? Čítajte ďalej!

Ako monitoruje spánok? 

Krok 1: Keď v noci idete spať, stačí, ak máte hodinky Amazfit Bip na sebe. Tie vám budú automaticky sledovať váš spánok a analyzovať údaje, keď vstanete nasledujúci deň.

Krok 2: Po synchronizácii údajov môžete zobraziť podrobnosti o režime spánku prostredníctvom „Amazfit APP> Status> Sleep“.

Prečo údaje nemusia byť presné? 

Algoritmus monitorovania spánku Amazon Bip je navrhnutý tak, aby sledoval pohyb počas spánku v typických hodinách spánku. Ak spíte mimo obvyklého rozsahu hodín spánku, sledovač nezaznamená ani nezobrazí vaše údaje o spánku. 

Okrem toho je detekcia spánku systému Amazfit Bip založená hlavne na „pohybe tela“ + „srdcovej frekvencii“. Pohyb tela sa vzťahuje na fyzickú aktivitu, presnejšie na zápästie, na ktorom máte náramok alebo hodinky. Ak je pohyb tela malý a srdcový rytmus počas spánku nízky, považuje sa to za hlboký spánok. Ťažký pohyb tela, vysoká srdcová frekvencia sa považuje za ľahký spánok.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: