5 spôsobov, ako zvýšiť signál na Android mobile

tablet

Niekedy sa môže stať, že mobilné telefóny nemajú dostatočný a dobrý signál. Prečo sa to na Android telefónoch stáva ako proti tomu bojovať? O tom si povieme v dnešnom článku!

Ak má váš telefón slabý signál Wi-Fi, skontrolujte najprv router

Slabý signál Wi-Fi môže niekedy spôsobiť aj drobnosť ako je nábytok, betónové steny alebo príliš nízka poloha routera. Ešte pred nejakými väčšími zmenami vyskúšajte zmeniť jeho polohu.

mobil

Váš router dokonca môže ovplyvniť aj router a Wi-Fi vášho suseda. Niektoré zariadenia používajú rovnakú internetovú frekvenciu - 2,4 GHz, čo v podstate znamená, že ak existuje viac zariadení využívajúcich rovnakú frekvenciu v obytnej budove, môžu sa vyskytnúť vzájomné interferencie. Ak pripojenie vášho routera používa viac ľudí vo vašom byte, najmä pre webové stránky a programy, ktoré vyžadujú silné pripojenie (online videohry, živé vysielanie kanálov, sťahovanie torrentov), sa môže Wi-Fi spomaliť.

V neposlednom rade je dôležité zmeniť heslo siete WiFi. Aj keď ste svojmu susedovi či niekomu inému nedali heslo, treba ho meniť. V súčasnosti existuje veľa spôsobov, ako získať prístupové kódy na pripojenie k internetu.

Nakoniec by mohlo byť riešením aj kúpu nového routera.

Používajte zosilňovače signálu

Zosilňovače signálu sú veľmi užitočné, keď musíte zdieľať vaše spojenie s inými ľuďmi (napríklad študentskými internátmi) alebo ak je váš router príliš ďaleko. Zosilnenie spojenia po celom dome je preto dôležité a dosiahnuť ho môžete prostredníctvom zosilňovača.

Existujú aj zosilňovače signálu pre pripojenia 3G / 4G, v niektorých prípadoch môžu vylepšiť váš internetový signál desaťnásobne. Výhodou je, že zosilňovače sa používajú veľmi jednoducho.

Nabite svoj telefón

Podobne ako funkcia Bluetooth na vašom smartfóne, aj sieťové pripojenie vyžaduje napájanie.

Ak intenzívne používate mobilný telefón, nebuďte prekvapení, ak sa jeho 'sieťové pripojenie zhoršuje. Preto je dnes veľa mobilných telefónov v režime šetrenia batérie. Aby ste predišli vybitiu batérie, odporúčame vám urobiť nasledujúce kroky:

  • Zatvorte nepotrebné a nepoužité aplikácie pracujúce na pozadí.
  • Chráňte svoj telefón pred horúcim slnkom a vysokými teplotami.
  • Upravte jas obrazovky.
  • Aktualizujte softvér telefónu.
mobil v ruke

Vyhnite sa preplneným miestam

Nečudujte sa, že máte zlé pripojenie, ak ste na štadióne alebo hudobnom koncerte s ďalšou tisíckou ľudí. Väčšina z nich sa snaží urobiť to isté - uverejniť video alebo fotografiu na sociálnej sieti, aby ukázali, že sú na koncerte.

Ak sa chcete pripojiť, musíte sa premiestniť na menej preplnené.

Zmeňte operátora

Váš mobilný signál do veľkej miery závisí od stupňa pokrytia siete a účinnosti pokrytia vo vašej oblasti. Môžete skúsiť zmeniť svojho sieťového operátora a zbaviť sa takýchto problémov.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

prehliadanie webu

Anonymné prehliadanie: Čo to je a ako naozaj funguje?

Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...

Macbook

Najlepšie notebooky roka 2023

Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...

Apple Watch

Najlepšie inteligentné hodinky roka 2022

Popularita inteligentných hodiniek každým rokom stúpa. Niet sa však čomu čudovať. Tieto praktické a spravidla menšie zariadenia dokážu zobrazovať...

iPad air

iPad Air 5 vs iPad Pro 2022: Ktorý je pre vás ten najlepší?

Apple má vo svojej ponuke viacero iPadov, pričom všetky delí do dvoch základných skupín – Pro a Air. Modely Pro boli v minulosti charakteristické...