5 spôsobov ako opraviť mobil, keď vám zamŕza

mobil

Mať problémy so smartfónom vás často môže odrezať od vášho pracovného postupu, nemôžete komunikovať so svojimi priateľmi alebo nemáte prístup k softvéru potrebnému na dokončenie nejakej úlohy. Konečným výsledkom je strata produktivity a frustrácia. Niekedy môžete zamrazený mobil jednoducho resetovať, no niekedy nejde ani to. Cieľom pri riešení zlyhania telefónu je vyriešiť okamžitý problém nie len symptóm. Pozrime sa teda bližšie na to, ako opraviť zamrazený telefón.

mobil

Vymažte danú aplikáciu

Niekedy sa stáva, že daná aplikácia nereaguje na vaše pokyny. Či už je to z dôvodu chybného kódu aplikácie alebo nízkeho výkonu vášho zariadenia, tento problém môžete vyriešiť len tak, že nebudete danú aplikáciu používať. Aplikáciu zo svojho mobilu jednoducho vymažte a nájdite si za ňu nejakú náhradu, ktorá by vám mohla dobre poslúžiť.

Resetujte svoj mobil

Reštartovanie telefónu môže uvoľniť pamäť RAM v telefóne a vyriešiť problém s mrazením. Telefón môžete reštartovať niekoľkými spôsobmi. Tlačidlá jednoducho podržte a postupujte podľa pokynov na obrazovke, kde sa vám zobrazia viaceré možnosti ako vypnúť telefón alebo reštartovať.

V prípade, že váš telefón nereaguje, po stlačení tlačidiel, budete musieť telefón reštartovať manuálne. Android telefóny majú bezpečnostný protokol, ktorý umožňuje používateľovi vypnúť telefón, aj keď tlačidlo nereaguje. Správnu kombináciu tlačidiel pre reštart však musíte nájsť niekde na internete.

slúchadlá a mobil

Vytiahnite batériu

Ak je to možné, vyberte z telefónu batériu. Je to ďalší spôsob, ako vynútite reštart telefónu. Uvedomte si, že tento spôsob by ste mali používať len za extrémnych okolností, pretože môže dôjsť k poškodeniu telefónu. Otvorte zadný kryt a jemne vyberte batériu, aby sa zariadenie vyplo. Znova vložte batériu a podržte tlačidlo napájania, aby sa telefón znovu spustil. Tento spôsob by ste však nemali opakovať nejako často.

Profesionálna oprava

Ak problém neustále pretrváva, možno máte hardverový problém. Pre akýkoľvek podobný problém je najlepšie nechať všetko na výrobcu, pozrieť sa do neho a opraviť alebo vymeniť poškodenú časť. Profesionálna starostlivosť je tá najlepšia.

mobil

Hard resetting

Ak je váš telefón stále zamrznutý aj po štarte, stavte na hard resetting. Týmto resetovaním odstránite vaše osobné údaje, ako sú kontakty, SMS, heslá, aplikácie a všetky nastavenia. Takéto resetovanie mobilného telefónu je pre pokročilých užívateľov, a preto, ak o telefónoch moc neviete, radšej takéto resetovanie nerobte.


Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

prehliadanie webu

Anonymné prehliadanie: Čo to je a ako naozaj funguje?

Anonymné prehliadanie, niekedy označované aj ako inkognito režim, dnes využíva veľké množstvo používateľov s cieľom získať vyššiu úroveň anonymity...

Macbook

Najlepšie notebooky roka 2023

Rok 2023 je tu a s ním aj novinky vo svete spotrebnej elektroniky. Mnohé značky stihli v posledných mesiacoch vydať nové modely mobilných telefónov...

Apple Watch

Najlepšie inteligentné hodinky roka 2022

Popularita inteligentných hodiniek každým rokom stúpa. Niet sa však čomu čudovať. Tieto praktické a spravidla menšie zariadenia dokážu zobrazovať...

iPad air

iPad Air 5 vs iPad Pro 2022: Ktorý je pre vás ten najlepší?

Apple má vo svojej ponuke viacero iPadov, pričom všetky delí do dvoch základných skupín – Pro a Air. Modely Pro boli v minulosti charakteristické...