5 aplikácií, ktoré vám pomôžu zadarmo zistiť stav a zdravie vašej batérie

notebook

Batérie na notebookoch sú síce vymeniteľné a majú nejaký dátum spotreby, no ich životnosť môžete predĺžiť tým, že ich budete správne používať a starať sa o ne. Dnes si však nebudeme hovoriť o tom, ako sa o batérie starať, ale skôr o tom, ako zistiť stav batérie.

notebook

Ako skontrolovať batériu notebooku?

Najlepším miestom pre začiatok starostlivosti o batériu je kontrola jej stavu. V dnešnom svete nájdete na trhu naozaj obrovské množstvo rôznych nástrojov, ktoré vám pomôžu zistiť aký stav majú, aké je ich napätie až v konečnom dôsledku, aký je ich zdravotný stav.

Pripravili sme si pre vás päticu aplikácií, ktoré vám pomôžu zistiť aké je zdravie vašej batérie. A to úplne zadarmo.

Battery Info View

Je to pomôcka, ktorá nemá žiadne vizuálne ozdoby. Je však bezplatná a veľmi dobrá. Táto informačná aplikácia so základnými hodnotami vám pomôže zistiť úplne všetko o vašej batérií. Výsledky je následne možné exportovať do textového súboru, ktorú slúži ako trvalý záznam vášho výkonu.

Battery Mon

Táto aplikácia sa zameriava viac na monitorovanie, kapacitu batérie a rýchlosť vybíjania notebooku. Predstavuje všetky výsledky v reálnom čase.

Battery Care

Je to ďalšia bezplatná a informatívna aplikácia, ktorá vám pomôže vykonávať kalibrácie a taktiež poskytnúť výsledky o vašej batérií. Má taktiež zaujímavé funkcie, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať. Batérií môžu pomôcť.

práca s notebookom

Battery Bar

Táto aplikácia je omnoho komplexnejší nástroj ako ten, ktorý je v operačnom systéme. Uvádza najdôležitejšie informácie bez toho, aby zabrala príliš veľa miesta alebo zdrojov. Okrem základnej verzie má aj verziu Pro za 4 €.

Powercfg

Pre operačný systém Windows je k dispozícií táto aplikácia, ktorá taktiež poskytuje všetky informácie bez inštalácie ďalších aplikácií. Pristupuje sa k nej cez príkazový riadok, do ktorého zadáte "powercfg /batteryreport". Následne vygenerujete správu v HTML verzií, ku ktorej máte prístup.

Tieto aplikácie nie sú žiadnymi zázrakmi, no sú to pomocníci, ktorí patria medzi tých najlepších. Nezabúdajte však, že najdôležitejšia je správna starostlivosť o batériu.

Často kladené otázky

Ako môžem zistiť stav batérie na mojom notebooku?

Na zistenie stavu batérie na notebooku môžete použiť niektorú z mnohých dostupných aplikácií. V tomto texte sú predstavené päť bezplatných nástrojov: Battery Info View, Battery Mon, Battery Care, Battery Bar a Powercfg (pre systém Windows). Tieto aplikácie vám poskytnú informácie o napätí, kapacite a zdravotnom stave vašej batérie.

Čo je Battery Info View a ako mi môže pomôcť?

Battery Info View je jednoduchá a bezplatná aplikácia bez vizuálnych ozdôb, ktorá vám pomôže zistiť úplne všetko o vašej batérií. Výsledky je možné exportovať do textového súboru, ktorý slúži ako trvalý záznam vášho výkonu.

Ako môžem použiť Powercfg na zistenie stavu batérie v systéme Windows?

Powercfg je aplikácia pre operačný systém Windows, ktorá poskytuje všetky informácie o batérii bez inštalácie ďalších aplikácií. Pristupuje sa k nej cez príkazový riadok, do ktorého zadáte "powercfg /batteryreport". Následne vygenerujete správu v HTML verzii, ku ktorej máte prístup.Naďa Černá

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články:

mikroprestávka

Mikroprestávky: Čo to je a aké benefity vám prinesú?

Udržať si rovnaký pracovný výkon počas celého dňa je nemožné. Po niekoľkých hodinách sústredenia sa začína človek cítiť únavu, kvôli ktorej sa môže...

pozeranie filmov

Najlepšie knihy, seriály a filmy roka 2022

Rok 2022 so sebou priniesol množstvo zaujímavých kníh a filmov, ktoré rozosmiali, potešili, prekvapili či dokonca spôsobili smútok. Niektoré ste...

plánovanie

Využite svoj deň naplno: 6 tipov, ako si ho správne naplánovať

Určite sa to stalo aj vám. Pozreli ste sa na hodinky a zrazu ste zistili, že je večer a vy ste nestihli ani polovicu toho, čo ste chceli. Ako je to...

filmy

6 nových filmov a seriálov, ktoré by vám v novembri nemali uniknúť

Dni sú čoraz kratšie a vy premýšľate, ako si vyplniť dlhé chladné večery? Zabudnite na prácu a užite si dobré filmové a seriálové snímky, ktoré si...