10 tipov na romantické komédie, ktoré si zamilujete

Aj napriek tomu, že dnes nájdeme veľké množstvo rôznych sci-fi filmov, drám alebo detektívok, je niekedy dobré len tak si sadnúť a pozrieť si oddychovku vo forme komédie či romantiky. V prípade, že by ste na takýto film mali chuť, máme pre vás zopár tipov.

#1 It's Complicated

Veľmi pekný a pravdivý film, v ktorom si hlavné úlohy zahrali Maryl Streep a Alex Baldwin.

Dej sa točí okolo hlavnej postavy menom Jane, ktorá vlastní úspešnú pekáreň. A síce sa jej v pracovnom živote darí, ten osobný je na tom horšie. Rozvádza sa s mužom a pritom si hľadá nových milencov, ktorí by mohli nahradiť jej starú lásku. Celý život sa jej zdá nepredvídateľný až dovtedy, kým sa jej bývalý manžel, Jake, nerozhodne, že sa k nej vráti. A urobí všetko pre to, aby ju dostal späť.

#2 We're the Millers

Skvelá komédia We're the Millers, v slovenčine My sme Millerovci, pobaví snáď každého. Hlavná postava David sa snaží pomôcť mladým tínedžerom, ktorí sa dostali do problémov. Ako to však v živote býva, niekto napadne práve jeho a okradne ho.

Na to, aby získal peniaze späť, si musí vytvoriť svoju vlastnú rodinu, s ktorou zažije perfektné dobrodružstvo.

#3 The Holiday

Ak by ste mali chuť na komédiu s vianočným nádychom, pozrite si film The Holiday s hviezdnym obsadením, ktoré tvorí Cameron Diaz a Kate Winslet.

Dej filmu hovorí príbeh dvoch žien, ktoré žijú od seba viac ako 10 000 kilometrov. Ani jedna z nich však nemá šťastný osobný život. Osud ich spojí na stránke, kde ponúkli svoje domovy na výmenu.

Na dva týždne sa tak ženy presťahujú jedna k druhej bez toho, aby sa vôbec videli. Tieto dva týždne však zmenia úplne všetko v ich životoch.

#4 What Happens in Vegas

Po jednej šialenej noci v Las Vegas sa dvaja úplne neznámi ľudia prebudia spolu v jednej posteli. Netušia, čo sa stalo. Jediné, čo vedia je, že sa vzali a v kasíne vyhrali obrovské množstvo peňazí.

Teraz, po vytriezvení a s oveľa jasnejšou mysľou, obaja premýšľajú nad tým, ako utiecť so všetkými peniazmi.

#5 He's Just Not That into You

Máte radi filmy, pri ktorých sa musíte zamýšľať nad fungovaním nášho sveta a zmyslom života? V tom prípade je táto snímka stvorená pre vás.

He's Just Not That into You sa pohráva s myšlienkou vzťahov medzi mužmi a ženami. Tvrdí, že sú komplikované a to, že ženy rozmýšľajú nad vzťahmi inak ako muži.

#6 New in Town

Hlavnou postavou v tomto filme je Lucy Hill, ktorá miluje luxusné šaty a drahé autá. Bohužiaľ, kvôli práci musí opustiť slnečné Miami. Odchádza do studenej Minnesoty, kde sa musí prispôsobiť nielen novému prostrediu, ale taktiež ľuďom.

#7 Good Luck Chuck

Zábavná komédia, v ktorej si hlavnú úlohu zahrala Jessica Alba. Dej filmu sa zameriava na mladého zubára. Ten sa práve do Jessicy zamiluje. V prípade, že chcete vidieť dobré obsadenie a pobaviť sa na deji, určite si film pozrite.

#8 Eat Pray Love

Elizabeth Gilbert je vydatá žena, ktorá jedného dňa zistí, že nežije životom, po akom vždy túžila. Po bolestivom rozchode sa rozhodne cestovať s cieľom nájsť nové možnosti a porozumieť sama sebe.

#9 Crazy, Stupid, Love

Príjemný film, ktorý až príliš ukazuje život v skutočných farbách. Hlavná postava menom Cal Weaver podviedol svoju manželku Emily a rozhodol sa, že sa v ňou rozvedenie. Jeho život sa pomaly rozpadá ako domček z karát. Samozrejme, nebola by to romantika, ak by pri tomto všetkom nestretol novú ženu.

#10 Friend with Benefits

Kombinácia Mily Kunis a Justina Timberlake je jednoducho nestarnúca. Mila hrá postavu, ktorá sa bojí záväzkov. V jeden deň sa stretáva s redaktorom jedného známeho časopisu. Toho už unavuje chodiť so ženami hľadajúcimi vážne vzťahy. Zdá sa, že obaja sa dokonale dopĺňajú.


Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.


Podobné články: